Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zažije online adventní koncert – přijměte pozvání

 
Jan Schiller hejtman
Ústecký kraj pořádá v předvečer první adventní neděle tradiční adventní koncert ve spolupráci s teplickým spolkem Trautzlova umělecká společnost. V předchozích letech zahájil krajský koncert období adventu v Oseku, Litoměřicích, Děčíně a Teplicích. Letos potěší hudba z lounského Kostela sv. Mikuláše všechny diváky, kteří budou koncert sledovat prostřednictvím internetu. Kvůli vládním opatřením se koncert uskuteční bez účasti diváků.
Tisková zpráva ze dne 27. listopadu 2020
 

 
 

Při letošním adventním koncertu zazní zejména premiéra kantáty z pera Jana Zástěry, oceněným Cenou hejtmana za rok 2019, k výročí 800 let od narození svaté Zdislavy – Já vládnu pouze láskou. Kromě toho posluchači uslyší několik světových i krušnohorských skladeb. K divákům promluví také v přímém přenosu hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

Ústecký kraj navazuje na letitou úspěšnou spolupráci s Trautzlovou uměleckou společností, která kromě adventních koncertů přinesla i další plody. Mezi těmi nejvýznamnějšími je např. uvedení rozsáhlého oratoria Korunovace českých králů, které vzniklo v roce 2016 u příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV., nebo uvedení cyklu kantát o českých světcích České nebe, který zazněl v Lateránské bazilice v Římě. Pod oběma úspěšnými projekty je autorsky podepsán skladatel Jan Zástěra.

Adventní koncert bude možné sledovat v sobotu 28. listopadu 2020 od 17.00 hodin prostřednictvím sociální sítě Facebook @trautzlovka, @usteckykrajzive, nebo v níže uvedeném videu (spustí se až v čase zahájení). Generálním partnerem koncertu je Česká spořitelna, a. s. Přijměte tedy naše srdečné pozvání a vstupte do magického období adventu s Ústeckým krajem.

VIDEOPŘENOS KONCERTU: https://m.facebook.com/usteckykrajzive/?ref=bookmarks 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.11.2020 / 27.11.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém