Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Ústecký kraj zpřístupnil novou dopravní aplikaci

 
aplikace DÚK
Ústecký kraj široké cestující veřejnosti zpřístupnil ve zkušebním provozu novinku - mapu provozu linek Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).
 

 
 
Interaktivní mapa zatím zobrazuje aktuální polohu a pohyb vlaků Českých drah, zelených linkových autobusů DÚK a vozů MHD Varnsdorf na území kraje.  Obdoba této praktické aplikace už funguje např. v Libereckém kraji nebo v Brně. S přístupem na internet si díky ní můžete kdykoliv ověřit, kde se Váš spoj aktuálně nalézá a zda má či nemá zpoždění. 

Na mapě dispečinku naleznete polohu dopravních prostředků s čísly linek. Kruhové symboly značí vlaky a obdélníkové autobusy.   Po kliknutí na vybraný symbol se Vám zobrazí podrobnosti o aktuálním spoji zvolené linky - číslo vozu a spoje, aktuální a cílová zastávka, dopravce a aktuální zpoždění v poslední zastávce s předpovědí zpoždění dále. Nejníže najdete datum a čas poslední GPS odezvy vozidla. Vozidla dodávají polohová data přibližně každých 20s - to však neplatí v místech se slabším signálem GPS nebo mobilních dat. Vlaky bez GPS dodávají data při příjezdech a odjezdech z obsazených stanic.  Šipka v kulaté ikonce v horním levém rohu informuje u autobusů o směru jízdy a u vlaků je nevyužitá. V levém dolním rohu je pak k dispozici tlačítko k zobrazení jízdního řádu spoje.

 

upoutávka DÚK


„Na mapě budou postupně přibývat i ostatní linky, ve kterých platí Tarif DÚK, tzn. linky dalších železničních dopravců, městských hromadných doprav nebo lodí na Labi. Systém bude také umět objednání zastávky na „telefon“ přes internet přímo cestujícím či plnit elektronické zastávkové infopanely ve městech a uzlových přestupních bodech aktuálními informacemi. Automaticky také bude informovat řidiče či strojvedoucí o nutnosti počkat na zpožděný přípoj.“ dodává ke krajské novince Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

 

Vysvětlivky pro barvy symbolů:

šedé  – spoj má jet, ale nedodává data (a je tedy i možné, že spoj reálně vůbec nejede)

·       hnědé – spoj, má předpokládaný čas příjezdu do následující zastávky dříve než uvádí jízdní řád, a to byť o 1 min.

·       zelené  – spoj jede právě včas nebo se zpožděním do 3 min.

·       žluté – spoj jede se zpožděním vyšším než 3 min., ale menším než 10 min.

·       červené – spoj má zpoždění vyšší než 10 min.

 

 Na URL adrese https://provoz.dopravauk.cz

 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2018 / 28.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém