Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zrychluje dopravu na železnici

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
cityelephant
Změna jízdích řádů k 14. prosinci 2008 přinese změny v železniční dopravě. Součástí strategie pro zvýšení atraktivity veřejné dopravy je i zvýšení cestovní rychlosti vlaků. Postupně bude omezováno zastavování vlaků ve stanicích a zastávkách, které mají naprosto minimální využití ze strany cestujících. V jízdním řádu platném od 14. prosince je nově počítáno například s tím, že dojde k úplnému opuštění zastavování v železniční stanici Chabařovice na Ústecku.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 21. 11. 2008

 

Změna jízdích řádů k 14. prosinci 2008 přinese změny v železniční dopravě. Cestující v kraji si rychle zvykli na takzvanou „taktovou dopravu“, která jak na jednotlivých železničních tak i na mnoha autobusových linkách v kraji představuje jistotu pravidelného spojení v pevných časových intervalech. Stejně tak cestující přijali nově zavedené a funkční přestupní vazby v Ústí nad Labem na hlavním nádraží nebo tzv. západním nádraží, dále v Teplicích, Mostě, Lounech nebo Lovosicích. Celý kraj je díky postupující provázanosti jednotlivých subsystémů veřejné dopravy snáze a rychleji dostupný.

 

Součástí strategie pro zvýšení atraktivity veřejné dopravy je i zvýšení cestovní rychlosti vlaků. Postupně bude omezováno zastavování vlaků ve stanicích a zastávkách, které mají naprosto minimální využití ze strany cestujících. Jedná se zpravidla o zastávky, které jsou příliš vzdáleny od zdrojů a cílů cest, jsou prakticky nevyužívané a zastavováním byli doposud zdržováni ostatní cestující. Zastavování vlaků dosud bylo v platném jízdním řádu zrušeno v nevyužívaných zastávkách Louny předměstí či Denětice, k omezením došlo ve stanicích Chabařovice, Kyjice a Třebušice.

 

Pro omezení zastávek vlaků v Chabařovicích platí, že bylo zrušeno zastavování u všech vlaků, do kterých během žádné ze čtyř ročních sčítacích kampaní ČD nikdo nenastoupil, ani nevystoupil. V jízdním řádu platném od 14. prosince je nově počítáno s tím, že dojde k úplnému opuštění zastavování v této železniční stanici. „Chabařovičtí svou 2 km vzdálenou železniční stanici pro své cesty prakticky nevyužívají. Do krajského města mají výborné spojení z obce ústeckou MHD a ve směru do Teplic kvalitní autobusové spojení, zajišťované Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. Drtivá většina cestujích po železnici mezi Teplicemi a Ústím nad Labem zrušením zastávky získá, doba cestování se jim zkrátí,“ vysvětlil vedoucí oddělení dopravní obslužnosti krajského odboru dopravy Jakub Jeřábek.

 

Projíždění málo využívaných stanic a zastávek je součástí projednávání jízdního řádu a neprobíhá na úkor většiny cestujících. V této souvislosti upozorňujeme na tiskovou chybu v připravovaných tištěných jízdních řádech, jenž budou od příštího týdne v prodeji, vztahující se k trati 130 Chomutov – Ústí n.L, konkrétně k osobnímu vlaku číslo 6842/3 jedoucímu v 5:30 hodin  z Chomutova. Tento vlak, na rozdíl od údajů v novém jízdním řádu, zastaví jak ve stanici Kyjice, tak i ve stanici Třebušice, které jsou v tento čas hojně využívány dojíždějícími pracujícími. Další novinky pro jízdní řád platný od 14. 12. 2008, společně s nabídkou nových vlaků a nových spojení v našem kraji, představíme v týdnu od 24. 11. 2008. Informace najdete také na internetových stránkách Ústeckého kraje, věnované dopravě: http://doprava.kr-ustecky.cz/.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 21.11.2008 / 21.11.2008 | Zveřejnit od-do: 21.11.2008-21.12.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém