Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký nábor přivedl do registru dárců kostní dřeně 45 dobrovolníků

 
Dárci
Letos už podruhé se na krajském úřadě uskutečnil nábor do registru dárců kostní dřeně, který přivedl do registru dalších 45 nadějí na život. Jeden z náborů se uskutečnil také letos v červnu na Dni záchranářů v Litoměřicích. Díky těmto náborům se za tento rok podařilo do registru zapsat celkem 140 nových dobrovolníků.
Tisková zpráva ze dne 13. listopadu 2019
 

 
 

Tváří podzimního ústeckého náboru se stali hráči amerického fotbalu Blades, kteří se do registru také zapsali. Přítomné přišel podpořit a pozdravit náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák.

 

I přesto, že je aktuálně v Českém národním registru dárců dřeně více než 90 tisíc dobrovolníků, bohužel pro každého čtvrtého pacienta se "jeho" dárce kostní dřeně nenajde a umírá. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat. „Čím větší vzorek populace máme, tím úměrně zvyšujeme také šanci na uzdravení pro každého nemocného. Děkujeme proto všem, co se k nám rozhodnou přidat,“ říká mluvčí Českého národního registru dárců kostní dřeně Klára Conková.

 

Pokud jste nábor nestihli, a chtěli byste se do registru zapsat, přihlášku naleznete zde. Zvážíte-li vstup do registru dobrovolných dárců, učiníte první, nejdůležitější krok. Zdaleka ne všichni, kteří se zaregistrují, budou v budoucnu k darování dřeně vyzváni. Pravděpodobnost není velká, přesto každý z přihlášených dává naději. Třeba nikdy nikdo nebude potřebovat transplantaci s krvinkami vašeho typu. Ale pokud by ji potřeboval, můžete právě vy být jediným člověkem na světě, kdo mu může pomoci v jeho návratu ke zdraví, k životu.


                       

01
MUDr. Klára Váchová z Transfúzního oddělení Masarykovy nemocnice, které se podílí na náborech

02
Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Stanislav Rybák

 

03
Na úřad přišlo 45 lidí

 

04
Akce se zúčastnili i členové amerického fotbalu Blades Ústí nad Labem, kteří byli tváří podzimního náboru

 

05

 

06

 

07

 

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.11.2019 / 13.11.2019 | Zveřejnit od: 13.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém