Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústečtí v první desítce. Z Olympiády dětí a mládeže vezou osmnáct medailí

 
ZODM 00
Na zimní Olympiádě dětí a mládeže, kterou letos hostil Karlovarský kraj, uzavřela Ústecká výprava ve finálovém pořadí první desítku. Od posledních her si tak polepšila o tři příčky. Na deváté místo a domácí sportovce jí chyběly pouhé dva body.
Tisková zpráva ze dne 31. ledna 2020
 

 
 

Z karlovarské olympiády si mladí sportovci domů přivezli celkem osmnáct medailí – dvojnásobek, co z minulých zimních her. K celkové bilanci šesti zlatých, pěti stříbrných a sedmi bronzových medailí nejvíce přispěli, spolu s karatisty, závodníci na snowboardu a bruslích.

„Letošní Olympiáda dětí a mládeže naše očekávání určitě splnila. Oproti té minulé, kdy jsme se jako kraj umístili předposlední, je místo v první desítce veliký úspěch,“ uvedla na vedoucí výpravy Lucie Drncová.

Ústeckým olympionikům se dařilo v mnohých zimních disciplínách, avšak letos mladí sportovci slavili největší úspěchy právě na rychlobruslařské dráze a na snowboardu. A to i přes nepříznivé sněhové podmínky a časté změny v programu. Vítězství na prkně vybojovaly Anna Halašová ve snowboardcrossu a Sofie Biegelová v paralelním obřím slalomu. Z rychlobruslení si kraj odváží po jedné z každého cenného kovu, ten nejžádanější ukořistila za supersprint Hana Panešová.

Jednou z disciplín, do kterých vkládalo vedení výpravy největší ambice, bylo karate. Sport, který se letos poprvé objeví na LOH v japonském Tokiu, byl výjimečně zařazen do programu zimní Olympiády dětí a mládeže a hostily jej Mariánské lázně. Ústecká výprava v tomto bojovém umění získala hned šest medailí, z toho jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové. Nejúspěšnější byl tým mladších žáků ve složení Adéla Čepičková, Kimi Zita a Jan Bednář, kteří ve skupinové disciplíně kata obsadili první příčku. První dva jmenovaní pak uspěli i v soubojích kumite jednotlivců.

Ne všichni sportovci byli se svými výkony spokojeni. „Některým dětem to letos nevyšlo, to se bohužel ve sportu stává. Někdy člověk nemá svůj den,“ přiznala Drncová. A hned s úsměvem dodala: „Ale do příštích zimních her máte další dva roky. Když nepolevíte v tréninku, tak se ten úspěch určitě dostaví.“

Seznam kompletních medailových výsledků Ústeckého kraje je dostupný na: https://odm.olympic.cz/2020/prehled-medailistu-kraje?region=12

autorka článku: Stella McGoldrick (členka programu ČOV Mladý novinář)

ZODM 01

 

ZODM 02

 

ZODM 03

 

ZODM 04

 

ZODM 05

 

ZODM 06

 

ZODM 07

 

ZODM 08

 

ZODM 09

 

ZODM 10

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 30.1.2020 / 30.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém