Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústí se do roka dočká nové nádražní budovy

 
1
České dráhy zahájily poslední část rekonstrukce nádražního prostoru v Ústí nad Labem. Dnes v rámci prezentace představily vizualizaci výsledné podoby výpravní budovy. Nádraží tak bude splňovat nároky ne jednu z nejvytíženějších dopravních stanic.
 

 
 

Tisková zpráva z 16. prosince 2011

 

„Ústecké nádraží je strategický uzel uprostřed našeho kraje a také železniční stanice s největším obratem cestujících v našem kraji. Proto je i zájmem kraje, aby jeho krajské město mělo kvalitní přestupní terminál s odpovídajícím zázemím a kultivovaným prostředím,“ řekla při prezentaci hejtmanka Jana Vaňhová.

Část původní historické budovy bude zachována a modernizována, zbývající část nádraží se vstupem do podchodu bude tvořit nová prosklená odbavovací hala. Rekonstruované nádraží poskytne na konci roku 2012 cestujícím kromě zvýšené kultury odbavení i další služby, zejména vnitřní terasu v hale s výhledem na Větruši i provoz nádraží.

 

České dráhy v roce 2005 spolu s Ústeckým krajem, městem Ústí nad Labem, SŽDC, SFDI, ministerstvem dopravy a ministerstvem pro místní rozvoj uzavřely Memorandum o koordinaci klíčových staveb v lokalitě nádražního prostoru. Záměrem bylo propojení rekonstrukce výpravní budovy s projekty města a Správy železniční dopravní cesty tak, aby revitalizace městského centra v Ústí nad Labem probíhala koordinovaně.

 

 

1
Při prezentaci promluvila hejtmanka Jana Vaňhová, vedle ní náměstek generálního ředitrele ČD Antonín Blažek

2
Následovala projížďka novým typem vlaku, který je pro svůj vzhled nazýván "Sysel"

3
I při projížďce se intenzivně pracovalo - náměstek Antonín Blažek, ředitel Krajského centra osobní dopravy Daniel Jareš a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jindřich Franěk s vedoucím oddělení dopravní obslužnosti Jakubem Jeřábkem

4
Pohled do řídícího vozu

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 16.12.2011 / 16.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém