Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústřední krizový štáb koordinuje přípravu ubytovacích kapacit pro covid negativní pacienty vracející se z nemocnice

 
vnitra
Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) jednal v pátek 16. října 2020 o ubytovacích kapacitách pro covid negativní pacienty, kteří se vracejí z nemocnice a nemohou jít domů. Kapacity ubytování tzv. nezdravotního typu vytvoří ÚKŠ ve spolupráci s krizovými štáby krajů.
Tisková zpráva ze dne 20. října 2020
 

 
 

ÚKŠ bude pokračovat v tipování hotelových kapacit, které budou moci využít covid negativní lidé propuštění z nemocnice, kteří se však z různých důvodů nemohou vrátit do svého bydliště. Kapacity budou sloužit i pro osoby v karanténě, které ji nemohou absolvovat doma. „Ústřední krizový štáb zkoordinuje výběr dvou hotelů pro každý kraj, ve kterých bude připraveno vždy 50 až 100 ubytovacích kapacit tzv. nezdravotního typu. Jde o preventivní, ale důležitý krok, jak ještě více omezit šíření nákazy,“ uvedl ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček.

První hotel bude pro negativní osoby, druhý pro případ, kdyby se v tom prvním vyskytl pozitivní pacient. Ten bude podle průběhu a projevů onemocnění přemístěn buď do zdravotnického zařízení, domů, nebo do druhého hotelu.  

ÚKŠ ani Hasičský záchranný sbor naopak neřeší a nebude řešit problematiku lůžkových kapacit ani ověřování a vytváření kapacity v nemocnicích a dalších lékařských zařízeních. To je v gesci Integrovaného centrálního řídícího týmu, tedy pracovního orgánu Rady vlády pro zdravotní rizika.

Pozitivní, ale bezpříznakoví

Pokud se v prvním hotelu objeví pozitivní, bude možný jejich přesun do druhého vytipovaného hotelu pouze v případě, že budou bezpříznakoví a nebudou potřebovat lékařskou péči. Pobyt v hotelích si budou platit sami ubytovaní, cenu a rozsah služeb v tuto chvíli řešíme ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací.

Obsluhu hotelu vybere kraj na základě pracovní povinnosti dle krizového zákona, podrobnosti vyjednává ÚKŠ s ministerstvy práce a sociálních věcí a zdravotnictví. ÚKŠ současně v každém kraji vytipuje ještě třetí a čtvrtý hotel pro případ potřeby, které však zatím nebudou uvedeny do provozu.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.10.2020 / 20.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém