Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Území Ústeckého kraje patří v rámci České republiky v posledních letech mezi oblasti nejvýrazněji postižené suchem

 
20 let
Rada Ústeckého kraje na svém 88. zasedání projednala informace o prevenci dopadů sucha na průmyslovou výrobu v Ústeckém kraji a o plánování krizového režimu zásobování obyvatelstva a strategicky významných odběratelů vodou.
Tisková zpráva ze dne 21. února 2020
 

 
 

Radní Ústeckého kraje projednali informaci o přípravných krocích krajského úřadu ke zvládání stavu nedostatku vody, uložili hejtmanovi jmenovat Krajskou komisi pro sucho bez zbytečných odkladů v bezprostřední návaznosti na účinnost novely vodního zákona projednávané v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Území Ústeckého kraje patří v rámci České republiky v posledních letech mezi oblasti nejvýrazněji postižené suchem a je pravděpodobné, že suchý a teplý průběh poslední zimy toto jeho postavení ještě zvýrazní. Ve čtvrtém týdnu roku 2020 nedosahovaly průtoky v řekách Ústeckého kraje ani třetiny dlouhodobého lednového normálu (u Ohře v Lounech pouze 25 %) a zásoba vody ve sněhu se pro všechny sledované profily pohybovala v prvních jednotkách mm, což je hodnota extrémně nízká a pro dané roční období patří bezesporu k historickým rekordům. Zásoba vody ve sněhu má přitom zpravidla zásadní vliv na vodní poměry v celém následujícím roce. Obdobně vydatnost pramenů byla ve stejném období hodnocena Českým hydrometeorologickým ústavem pro celé území Ústeckého kraje jako mimořádně podnormální a stav hladiny podzemní vody v mělkých vrtech jako silně nebo mimořádně podnormální.

Problematika nedostatku vody bude součástí dalšího jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje na konci února 2019.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 21.2.2020 / 21.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém