Orientační nabídka


 

V Rumburku o sociálně vyloučených lokalitách

a
V rumburském kulturním domě Střelnice se ve čtvrtek 19. dubna uskutečnilo jednání Pracovní skupiny pro sociálně vyloučené lokality. Tato skupina byla ustavena Radou Ústeckého kraje a jejím předsedou je radní Martin Klika. Jednání se zúčastnila také hejtmanka Jana Vaňhová a řada dalších přizvaných odborníků i starostů.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 20. dubna 2012

Jak řekla nejvyšší představitelka kraje, je nezbytné  průběžně si předávat  zkušenosti a informovat se o konkrétních krocích, které se již realizují nebo připravují jak z podnětu Ústeckého kraje, tak na úrovni Policie ČR, Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách, úřadů práce, měst a obcí nebo zmocněnkyně vlády pro lidská práva. „V tuto chvíli,“  řekla Jana Vaňhová, „je pro nás klíčové zajištění bezpečnosti pro všechny občany. Proto také trváme na tom, aby námi, tedy Ústeckým krajem, připravený „balíček“ legislativních opatření znovu přišel na program poslanecké sněmovny. Musím také říci, že si velmi vážím široké podpory občanské veřejnosti Ústecké výzvě za bezpečný kraj.“

   Předseda pracovní skupiny Martin Klika analyzoval současnou situaci na severu Ústeckého kraje a zabýval se také návrhy opatření. V oblasti legislativní (sociální dávky na společně posuzované osoby a děti, příspěvek na bydlení, vyplácení dávek v hmotné nouzi), bezpečnostní (kvantitativní zvýšení pěší hlídkové činnosti policistů, drogová problematika) a sociální oblasti (větší zapojení obcí a měst do součinnosti s úřady práce, rozšiřování sítě služeb, maximální podpora neziskovým organizacím z oblasti sociálních služeb). V průběhu uzavřeného pracovního jednání vyslechli přítomní starostové a primátoři měst  odborné analýzy krajského ředitelství Policie ČR  z úst plk. Jiřího Šenkýře, pověřeného řízením KŘP, s  informacemi o aktuálních tématech na úrovni vlády a o pozicích krajských koordinátorů pro oblast romské problematiky hovořila zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková.  Velmi prospěšnými  pro celou problematiku byly také příspěvky Jitky Gjuričové, ředitelky odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR, Martina Šimáčka, ředitele odboru Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách i dalších odborníků.  

   S náměty, návrhy a doporučeními jednotlivých starostů měst a obcí, kde je nejvíce sociálně vyloučených lokalit, bude skupina dále pracovat. Připravuje se na toto téma manuál, odborná příručka s postupy a radami, jak řešit situaci ve zmíněných lokalitách. V současné době jich je v našem kraji pětašedesát a žije v nich přes 22 000 občanů.    

   V průběhu jednání se uskutečnil také brífink, na kterém novináři z tisku, televize i rozhlasu vyzpovídali hejtmanku Janu Vaňhovou,  vládní zmocněnkyni Moniku Šimůnkovou a radního Martina Kliku.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

1
Martin Klika vítá na pracovním jednání skupiny pro SVL hejtmanku Janu Vaňhovou

a vládní zmocněnkyni Moniku Šimůnkovou

2
Přítomni byli i někteří starostové obcí a měst. Zcela vpravo je primátor Děčína František Pelant

3

4
Práci skupiny pro sociálně vyloučené lokality ocenili mnozí přítomní,

například starostka Obrnic Drahomíra Miklošová.

Vpravo je Petr Husák, předseda sociálního výboru krajského zastupitelstva

5

6

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 20.4.2012 / 20.4.2012 | Schváleno / Zrušeno: 20.4.2012 / 19.5.2012
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém