Orientační nabídka


 

V Bílině slavnostně otevřelo nové mamografické centrum

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Za účasti hejtmana kraje a současně starosty města Bílina Oldřicha Bubeníčka bylo v Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině slavnostně otevřeno pracoviště mamografického screeningu. Je to pro město významné rozšíření zdravotní preventivní péče.
Tisková zpráva ze dne 24. února 2016
 

 
 

„Novinku vnímám jako významný moment nejen pro obyvatele Bíliny ale i pro ženy z okolí,“ zhodnotil pozitivně krok Hornické nemocnice Oldřich Bubeníček. „Věřím, že se nejedná o poslední počin a brzy se sejdeme při podobné příležitosti,“ uvedl dále s konkrétním přáním města vystavět v areálu nemocnice domov pro seniory.  Jak dodal, lidé ze zdejšího kraje si dobrou zdravotní péči zaslouží. 

„Přesvědčili jsme se, že o zařízení je ze strany klientek opravdu velký zájem,“ řekl na úvod Jiří Madar, ředitel Ústecké polikliniky, pod kterou screeningové centrum v Bílině spadá.  Za první tři týdny provozu už jej navštívilo 240 žen, přičemž předpoklad návštěv za rok se pohybuje kolem čísla 4 500. Podle slov jednatele Hornické nemocnice Jaroslava Herzingera se inspirovali před dvěma lety právě při otevření mamografického screeningového centra v Ústecké poliklinice, které dnes s roční návštěvností 30 tisíc klientek patří k největším v České republice. 

Aktuálně se v celé České republice nachází kolem sedmdesáti akreditovaných mamocenter. I přes toto poměrně vysoké číslo, jsou čekací doby místy poměrně dlouhé a dojezdové vzdálenosti pro pacientky mimo velká města omezující. V oblasti mezi lokalitami Ústí nad Labem a Chomutov se nenacházelo žádné mamocentrum. Ústecká poliklinika za podpory hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, vedení města Bíliny a ředitele Hornické nemocnice s poliklinikou Jaroslava Herzingera vyšla s novým centrem vstříc právě pacientkám z Teplicka, Litoměřicka, Mostecka, Lounska, Žatecka i části Chomutovska. Vybudování tohoto pracoviště bylo schváleno odbornou komisí Ministerstva zdravotnictví. Dochází tak ke zvýšení dostupnosti preventivní péče a zkrácení čekacích dob na vyšetření v regionu. Hlavním cílem všech zúčastněných je zkrátit dojezdové vzdálenosti pacientek, zkrátit čekací doby na vyšetření a přispět ke zlepšení prevence a diagnostiky nádorů prsu. Ke zkrácení čekacích dob by měla pomoci i možnost objednávání on-line přes webové stránky.

web1
Slavnostního přestřižení pásky se ujali Oldřich Bubeníček a předseda představenstva Euroclinicum Jan Blaško (uprostřed). Vpravo primář Petr Váša.  

web2
Hejtman Oldřich Bubeníček se zdraví s ředitelem Ústecké polikliniky Jiřím Madarem. Uprostřed vedoucí odboru zdravotnictví Ústeckého kraje Petr Severa.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2016 / 24.2.2016 | Zveřejnit od-do: 24.2.2016-24.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém