Orientační nabídka


 

V čepování piva excelovali na soutěži žáci varnsdorfské školy

Kocour Cup 2018
Druhý ročník juniorské soutěže v míchání nápojů a čepování piva se uskutečnil 25. dubna 2018 ve Varnsdorfu. Pod názvem Kocour cup 2018 ji uspořádala VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR Varnsdorf a Pivovar Kocour Varnsdorf ve spolupráci s Českou barmanskou asociací.
Tisková zpráva ze dne 30. dubna 2018
 

 
 

Osmnáct žáků z šesti škol z celé České republiky (gastronomické školy z Prahy, Olomouce, Jeseníku, Trutnova, Poličky a z pořadatelské varnsdorfské školy) porovnalo své barmanské dovednosti ve dvou kategoriích – Junior Beer Competition (čepování piva) a Junior Coctail Competition (míchání nápojů). Na žáky čekala nejen praktická ukázka svých dovedností, ale i vědomostní písemný test.

Soutěžící přivítal a podpořil za Město Varnsdorf místostarosta Roland Solloch a za odbor školství, mládeže a tělovýchovy Pavel Kucler. Soutěž byla podpořena z dotačního titulu Ústeckého kraje.

V kategorii Junior Beer Competition excelovali v čepování a servisu piva studenti z VOŠ, SPŠ a SOŠ a CR ve Varnsdorfu. Doma zůstaly všechny tři poháry. Na prvním místě se umístila Hana Špuláková, druhé místo obsadila Aneta Pejčochová a pohár bronzový získala Lucie Daňková.

Míchání nápojů, jejichž součástí musel být podle propozic jakýkoli druh piva z nabídky pivovaru Kocour, zvládla v kategorii Junior Coctail Competition nejlépe studentka Barbora Kociánová z pražské SSŠ Gastronomie, na druhém místě se umístila Petra Moravcová z Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie v Jeseníku a třetí příčku vybojovala Eliška Valášková ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště z Trutnova.


Připravili: Bc. Eva Dvořáková a Ing. Bc. Petr Jakubec

01
Soutěž nejlépe zvládla děvčata.

02
Všechna byla z pořadatelské školy ve Varnsdorfu. 

 

03
Poháry a ceny pro vítěze.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 30.4.2018 / 30.4.2018 | Zveřejnit od: 30.4.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies