Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V České Kamenici se představily dvě turistické destinace

 
01
V Kulturním domě v České Kamenici se odehrál druhý ročník veletrhu cestovního ruchu zaměřeného na oblast Českého Švýcarska a Lužických hor. Ústředním motivem bylo propojení, neboť obě oblasti k sobě mají blízko, zároveň mají partnery na druhé straně hranice, tedy Saské Švýcarsko a Žitavské hory, a navíc se k sobě takto přibližují Ústecký a Liberecký kraj. Veletrh proběhl pod záštitou náměstka pro cestovní ruch Zdeňka Matouše.
Tisková zpráva z 7. února 2020
 

 
 

Právě České Švýcarsko se dávno stalo oblíbeným cílem turistů nejen z České republiky a vlajkovou lodí cíleného rozvoje a podpory cestovního ruchu ze strany Ústeckého kraje. Tato snaha již přináší své výsledky. „V této oblasti evidujeme meziroční nárůsty počtu návštěvníků. Úlohou kraje je aktivity koordinovat a připravovat takové podmínky, aby se zde dobře dařilo podnikatelům ve službách, ať už se jedná o stravování nebo třeba půjčovny vybavení,“ řekl náměstek Zdeněk Matouš.

Veletrhu se zúčastnili zástupci destinačních agentur, místních akčních skupin, obcí i soukromých subjektů, které jsou zaměřené na turistický ruch. Prezentovala se například saská Malířská stezka s majestátním hradem Königsteinem i připravovaný projekt trasy Hřebenovka v Českém Švýcarsku. V Lužických horách je zase v plánu vybudovat pivní stezku spojující místní minipivovary.   

Veletrh zahájil spolu s náměstkem Matoušem také senátor za Děčínsko Zbyněk Linhart a liberecký náměstek Jan Sviták. Domácí město představil starosta Jan Papajanovský a nechyběl ani atraktivní duel starostů obcí úspěšných v soutěži Vesnice roku: Pavla Svobody z Lipové a Jana Svitáka z Prysku. Obě destinace ústy svých ředitelů Jana Šmída a Marie Kárové představily to nejlepší z nabídky a chystané novinky. Účastníci veletrhu mohli být spokojeni a turisté se mají zase na co těšit.

1
Veletrh zahájili náměstek pro cestovní ruch Ústeckého kraje Zdeněk Matouš, liberecký náměstek Jan Sviták a senátor Zbyněk Linhart (vpravo)

2
Ukázky regionálních výrobků a propagačních materiálů...

3

4

5
Přátelský hovor náměstka Matouše a senátora Linharta

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 7.2.2020 / 7.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém