Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Chomutově na provozu SÚS se jednalo o investicích i zimní údržbě

 
01
Náměstek hejtmana pro dopravu a silniční hospodářství Jaroslav Komínek navštívil v tomto měsíci již třetí provoz Správy a údržby silnic Ústeckého kraje – tentokrát v Chomutově. Jednalo se o investičních akcích na silnicích v majetku kraje i přípravě na zimní údržbu a zajištění dostupnosti obcí na hřebeni Krušných hor i v zimním období.
Tisková zpráva 26. září 2019
 

 
 

U setkání nechyběl kromě vedoucího chomutovského provozu Vladislava Smetany ani ředitel SÚS Libor Tačner, vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk a zástupci dopravní policie chomutovského okresu. Nejprve se hovořilo o plánovaném projektu úpravy problematické křižovatky ulic Lipová a Kostelní. Zde by měl být vybudován kruhový objezd. „Vzhledem k narůstajícímu počtu aut na silnicích je nutné provádět úpravy kvůli zvýšení plynulosti a bezpečnosti. Ve spolupráci s projektanty a dopravní policií hledáme ty nejlepší varianty řešení,“ řekl náměstek Komínek.

S policií se dále projednávalo měření na vytipovaných úsecích přímo ve městě Chomutov. S blížícím se zimním obdobím se řešila příprava na zimní údržbu. Některé silnice v Krušných horách se vzhledem k přírodním podmínkám v místě neudržují, o to důležitější ovšem je zajistit průjezdnost objízdných tras a dostupnost horských obcí. Právě to patří k nejdůležitějším úkolům chomutovského provozu SÚS.

V závěru návštěvy nechyběla prohlídka techniky a také nově rekonstruovaných prostor pro dispečery zimní údržby.

1
Náměstek Jaroslav Komínek, Stanislav Říha ze strategického plánování chomutovského magistrátu a dopravní policisté nad projektem úpravy křižovatky ulic Lipová a Kostelní

2
Ředitel SÚS ÚK Libor Tačner a jeho náměstkyně Lenka Holovská

3
Před budovou zimního dispečinku s vedoucím provozu Vladislavem Smetanou

4
Nově rekonstruované místnosti pro dispečink

5
V dílnách

 

 


 


 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 26.9.2019 / 26.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém