Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Chomutově na výstavě si připomenou Havla a 17. listopad

 
Výstava Chomutov
V neděli 17. listopadu si Česká republika připomene 30. výročí od počátku sametové revoluce, která bezesporu patří k významným mezníkům v historii českého národa. Události, které byly započaty studenty na Národní třídě, změnily během listopadu a prosince 1989 společenskou situaci v celém Československu. Bortící se systém komunistického režimu byl vystřídán nastupujícím společenským uvolněním a svobodou, kterou s velkým očekáváním přivítala většina obyvatelstva.
Tisková zpráva ze dne 14. listopadu 2019
 

 
 

Tuto významnou událost si připomene i Oblastní muzeum v Chomutově, které připravilo výstavu Únik z totality aneb listopad ´89 na Chomutovsku. Výstava svým neobvyklým a inovativním formátem únikové hry přiblíží atmosféru listopadových dní plných emocionálního vypětí a návštěvníky znovu aktivně vtáhne do průběhu samotných událostí. Výstavu významným způsobem dokreslují dosud nezveřejněné velkoformátové archivní fotografie, které byly od listopadu 1989 až do června 1990 v Chomutově pořizovány.    

 

Nevšední emocionální zážitek nabídne také obelisk Pravdy a lásky od sochaře Karla Melouna. Dílo bude slavnostně odhaleno při vernisáži výstavy v chomutovském kostele sv. Kateřiny. Ústředním motivem obelisku je originální otisk dlaně Václava Havla, pořízený dne 12. 2. 1990 při jeho návštěvě Chomutova. Vernisáž výstavy a slavnostní odhalení obelisku se odehraje v sobotu 19. října 2019 od 15 hodin v kostele sv. Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově. Výstava potrvá do 1. 2. 2020.
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 14.11.2019 / 14.11.2019 | Zveřejnit od: 14.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém