Orientační nabídka


 

V Děčíně zahájila výstavba silnice, která městu dopravně ulehčí

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Výstavbu silnice I/62 Děčín – Vilsnice zahájili ve čtvrtek odpoledne slavnostním poklepáním na základní kámen vedoucí představitelé Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) spolu s ministrem dopravy Danem Ťokem, zástupci zhotovitele i financující instituce a čelnými představiteli Ústeckého kraje i města Děčín.
Tisková zpráva ze dne 15. září 2016
 

 
 

„Výstavbou přeložky dojde ke snížení intenzity dopravy v průmyslové zóně, ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a ke snížení hlukové zátěže a exhalací v obytné zástavbě. Řidiči budou mít komfortnější jízdu, doprava bude plynulejší. Jsem rád, že máme možnost vyřešit náš dluh z minulosti,“ řekl v úvodní, projevu generální ředitel ŘSD Jan Kroupa. Stejně jako on zmínil se i ministr Ťok a předseda představenstva společnosti Silnice Group Karel Rypl za zhotovitele, že následujících 18 měsíců nebude pro Děčín a jeho obyvatele právě jednoduchých. „Jsme si vědomi, že se jedná o náročnou akci, ale budeme se vše snažit vydržet,“ řekla primátorka Děčína Marie Blažková. Jak dodala, na tuto stavbu čekají již 35 let. První náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák pak reagoval na slova Dana Ťoka slibujícího další návazné stavby dopravní infrastruktury, které by městu dále ulehčily. „Letošní rok je pro kraj v oblasti dopravy rokem dobrých zpráv a přejme si, aby se jejich počet v roce příštím ještě zvýšil,“ konstatoval Stanislav Rybák s konkrétním odkazem na slibované prosincové zprovoznění D8 a postup prací na D6 i D7.    

Přeložka silnice I/62 Děčín – Vilsnice je posledním z úseků komplexní přestavby průtahu silnic I/13 a I/62 městem Děčín a umožní odvedení tranzitní dopravy z dosavadního dopravně nevyhovujícího průjezdu Ústeckou ulicí. Silnice I/62 je nejvytíženější spojnicí Ústí nad Labem a Děčína a je také součástí mezinárodního silničního tahu E442, spojnice regionálních center a průmyslových aglomerací Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Na území Děčína prochází obytnou zástavbou Ústecké ulice a rozsáhlým průmyslovým areálem Rozbělesy.

Hlavní trasa nové výstavby bude v délce 1 877 metrů s plochou vozovek téměř 38 tisíc m2 a počtem stavebních objektů 113. Její cena bez DPH dosahuje 474 milionů korun a ukončena by měla být za 18 měsíců.

web
Slavnostní poklep na základní kámen proběhl, staveniště je předáno, stavba začíná

 

web
První náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák letošní rok z hlediska obnovy silnic v regionu pochvaluje

web
Účastníci setkání v Děčíně (zleva): ministr dopravy Dan Ťok, generální ředitel ŘSD Jan Kroupa, ředitel administrace žádostí o platbu Státního fondu dopravní infrastruktury Jan Budík, první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, primátorka města Děčín Marie Blažková a předseda představenstva společnosti Silnice Group Karel Rypl.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2016 / 15.9.2016 | Zveřejnit od-do: 15.9.2016-15.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém