Orientační nabídka


 

V děčínském muzeu se jednalo o mezinárodním projektu s podporou Lichtenštejnského knížectví

V prostorech Oblastního muzea v Děčíně proběhlo jednání o spolupráci na projektu o kulturní historii se zástupci německých institucí a Lichtenštejnského knížectví za účasti náměstka hejtmana s gescí pro kulturu a památkovou péči Jiřího Řeháka a vedoucího odboru kultury a památkové péče Martina Kohla.
Tisková zpráva ze dne 14. července 2022
Oblastní muzeum Děčín, p. o.
 

 
 

Na jednání byli přítomni ředitel státního zemského muzea ve Vaduzu Rainer Vollkommer, ředitel muzea v Žitavě Peter Knüvener a pánové Matthias Donath a Lars Arne Dannenberg z Lužického centra pro kulturu a historii. Cílem tohoto setkání byla diskuse o mezinárodním projektu, který by mapoval historické souvislosti působení Lichtenštejnského knížectví v oblastech na Šluknovsku a německé Lužici.

Společným zájmem je připomenutí lichtenštejnské historie v regionu třemi výstavami v Rumburku, Žitavě a Vaduzu a pomoci při opravě rumburské Lorety. Tu založil zakladatel Lichtenštejnského knížectví Anton Florián z Lichtensteinu. Záměrem je využít pro projekt zdroje poskytované lichtenštejnskou vládou Evropské unii za účast v zóně volného obchodu. Projekt by se mohl realizovat v letech 2025-2027.

Po jednání účastníci pokračovali do Rumburku, kde je přijal starosta města Lumír Kus a děkan římskokatolické farnosti Josef Kujan. Delegace si rovněž společně prohlédla nejvýznamnější církevní památku Šluknovska rumburskou Loretu.

Delegace si prohlédla významnou církevní památku rumburskou Loretu
Delegace si prohlédla významnou církevní památku rumburskou Loretu

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.7.2022 / 14.7.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies