Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Kerharticích byl obnoven další památník k uctění válečných obětí

 
kk
Krajská organizace Českého svazu bojovníků za svobodu ve spolupráci s Ústeckým krajem obnovila další z pomníků válečných obětí. Do Kerhartic u České Kamenice se v sobotu 26. května k pomníku ruských a italských válečných zajatců přijel poklonit hejtman Oldřich Bubeníček, zástupci zahraničních ambasád a představitelé ČSBS a veřejného života.
 

 
 

„Ústecký kraj systematicky podporuje obnovu válečných hrobů k uctění památky těch, kteří se nedožili konce druhé světové války a položili své životy při osvobozování našeho regionu od fašismu. Je třeba si tyto hrdiny, i když někdy bezejmenné, a události spojené s hrůzami války neustále připomínat, abychom nezapomněli, komu vděčíme za naši samostatnost a svobodu,“ řekl při pokládání kytic a věnců ke kerhartickému památníku hejtman Oldřich Bubeníček.

Pietního aktu se zúčastnil též náměstek hejtmana Petr Šmíd, předseda ústecké pobočky ČSBS a zástupce ředitele Krajského úřadu ÚK Jaroslav Pikal, poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček a starostka města Česká Kamenice Hana Štejnarová.

Kytice k rekonstruovanému pomníku ruských a italských válečných zajatců položil též generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeněv, první tajemník Velvyslanectví Ruské federace a vedoucí zastoupení Ministerstva obrany RF pro organizaci vojensko-memoriální činnosti v České republice Valerij Konnov, kazašský velvyslanec Serzhan Abdykamirov a první tajemním italské ambasády Federico Bernardi.


kk
Zleva náměstek hejtmana Petr Šmíd, předseda ústecké pobočky ČSBS Jaroslav Pikal a hejtman Oldřich Bubeníček

kk

kk

kk

 

kk

ooo
Zprava Valerij Konnov, první tajemník velvyslanectví Ruské federace, Michail Ledeněv, generální konzul RF v Karlových Varech a kazašský velvyslanec Serzhan Abdykamirov

 

kk
Zprava kazašský velvyslanec Serzhan Abdykamirov, zástupci italské ambasády s prvním tajemníkem velvyslanectví Federicem Bernardi a starostka České Kamenice Hana Štejnarová

 

kk

ii
zleva europoslanec Jaromír Kohlíček a 1. tajemník italské ambasády Federico Bernardi

 

kk
Jelena Vičanová z ústecké organizace ČSBS a generální konzul RF Michail Ledeněv

 

kk
Uložení schránky se zeminou z rodného Ruska do pomníku padlých ruských válečných zajatců

 

kk
Položení věnce krajské delegace

 

kk

kk

 

kk

 

kk

kk

 

 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 27.5.2018 / 27.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém