Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V kraji se s jednou jízdenkou rozšiřují možnosti cestování

 
duk
Rozšiřuje se platnost krajského tarifu Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) o všechny vlaky ČD na území kraje (mimo EC) a o městskou hromadnou dopravu v Ústí nad Labem. S platným papírovým jízdním dokladem DÚK, nikoliv tedy s čipovou kartou, se vám tak podstatně rozšiřují možnosti cestování veřejnou dopravou při cestě (nejen) do zaměstnání.
 

 
 

Při jízdě vlakem, kterou mnoho z vás využívá, by však bylo potřeba, abyste u svého průvodčího, nebo ve své pokladně ČD, žádali tarif DÚK, který má jinou cenu a tyto nové přestupní možnosti – především jde o možnost kombinace s autobusy DÚK a MHD v Teplicích a v Ústí nad Labem. Pozor – jízdenky dle tarifu ČD bez slevy nebo se slevami IN 25, IN 50 atd. nadále platí jen ve vlacích!

Pokud se chcete dostat do krajského města Ústí nad Labem, uvádíme několik typů pro příklad:

    dojíždím z Teplic; na jízdenku DÚK můžete kombinovat všechny vlaky, ale také autobus přes Modlany, nebo ústeckou MHD do Všebořic a pak autobus 488 přes Chlumec do Teplic; s měsíční jízdenkou můžete své cesty těmito možnostmi střídat, jak se vám to zrovna hodí, nebo potřebujete, můžete ráno autobusem, odpoledne vlakem apod.; samozřejmostí je možnost využití MHD Teplice abyste se dostali na nádraží v Teplicích apod.; měsíční i týdenní jízdenka platí bez omezení včetně víkendů a to také jako jízdenka na MHD v Teplicích (nebo v Ústí), i když daný den neprojedete celou cestu Ústí – Teplice.

    dojíždím z Litoměřic; na jízdenku DÚK budete cestovat jako dosud vlakem z Litoměřic do Ústí nad Labem na západní nádraží; potom vás čeká cesta pěšky jako dosud, ale nechcete-li, např. nebude-li příznivé počasí, k úřadu můžete pokračovat se stejnou jízdenkou spojem MHD nebo zeleným autobusem.

    dojíždím z České Kamenice; na jízdenku DÚK si můžete při jednotlivých cestách pro cestu z České Kamenice do Děčína vybírat libovolně, či střídat vlak nebo zelený autobus do Děčína a potom přestoupit na vlak do Ústí nad Labem (pozor, zde neplatí ve vlacích EC mezi Děčínem a Ústím nad Labem).

    dojíždím jen MHD po Ústí nad Labem; od ledna automaticky všechny jízdenky MHD (časové, nebo označené jízdenky na jednu jízdu) platí i v zelených autobusech nebo vlacích po území zóny 101 Ústí nad Labem; zóna Ústí nad Labem zahrnuje kromě krajského města i Trmice a Chuderov; výhodně tak můžete kromě MHD cestovat např. zelenými autobusy na Bukov, do Všebořic, Strážek, Svádova, na Elbu, Kamenný Vrch nebo do Kojetic, vlakem např. do Neštěmic nebo Mojžíře.

V případě, že byste s tarifem pro Vaše dojíždění potřebovali pomoci, nebo k němu máte jiné dotazy, můžete se obracet na odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje. Další informace též na www.dopravauk.cz.

Děkujeme Vám, že využíváte služeb Dopravy Ústeckého kraje.

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 22.12.2015 / 22.12.2015 | Účinnost od-do: 22.12.2015-22.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém