Orientační nabídka


 

V Krajské zdravotní bude operovat nejmodernější robot v ČR

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
6
Klinika urologie a robotické chirurgie ústecké Masarykovy nemocnice od letošního května vlastní nový robotický systém da Vinci typ Xi. Jedná se o nejmodernější přístroj tohoto typu v České republice. Nový přístroj lékaři využijí například při urologických, chirurgických, ORL nebo gynekologických operacích.
 

 
 


 
Tisková zpráva ze dne 28. května 2015

„Robotická chirurgie je jedním z oborů, které z Krajské zdravotní dělají špičkové zdravotnické zařízení. Díky novému přístroji budou mít lékaři možnost operovat pacienty nejšetrnějším dostupným způsobem. Udržet a rozvíjet moderní zdravotnické technologie v našem regionu je naše priorita,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při středeční slavnostní prezentaci nového chirurgického, robotického systému.

Cena nákupu nejnovější verze robotického systému se započtením ceny odprodeje stávajících starších robotických systémů, započtením dodávky robotického systému da Vinci Xi, pozáručním servisem robotického systému včetně dodávek nástrojů a příslušenství pro robotický systém, činí bezmála 187 milionů korun. „Pokud máme udržet vysokou kvalitu našeho centra robotické chirurgie je potřeba robotický systém včas obměnit. Jsme přesvědčeni, že jde o dobře a promyšleně investované prostředky. Nový přístroj je jediný v republice i střední a východní Evropě. Kromě operačních výkonů tak bude sloužit i jako školící místo pro tuzemské i zahraniční lékaře,“ přiblížil možnosti využití nového systému předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

„Centrum robotické chirurgie zahájilo svou činnost v srpnu 2008 první roboticky asistovanou operací, jednalo se tehdy o resekci tumoru ledviny. Od té doby jsme k dnešnímu dni provedli 1758 operací, což naše pracoviště řadí v počtu provedených výkonů na špičku v rámci České republiky,“ uvedl Jan Schraml, přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Krajské zdravotní - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Kromě ústeckého centra v České republice funguje ještě dalších šest robotických center – Nemocnice Na Homolce, Ústřední vojenská nemocnice Praha, Fakultní nemocnice U svaté Anny Brno, Nemocnice sv. Zdislavy Mostiště, Nemocnice s poliklinikou Nový Jičín a Fakultní nemocnice Olomouc.

Robotická neboli tzv. da Vinci chirurgie znamená minimálně invazivní chirurgickou metodu vhodnou pro operace v dutině břišní a hrudní a v dalších špatně dostupných dutinách lidského těla. Nově v rámci ORL i v dutině ústní a hltanu. Zejména všude tam, kam je z anatomických příčin obtížný přístup při otevřené, případně i laparoskopické metodě. Robotické operace jsou pro pacienta výrazně šetrnější a přinášejí významné výhody jemu, i operatérům. U nového modelu navíc dochází i k významnému vylepšení vzdělávání nových operatérů, kteří díky dvoukonzolovému ovládání mohou s operatérem instruktorem sdílet reálnou operaci.

Jiří Vondra, pověřený řízením úseku ředitele,

Krajská zdravotní, a. s., Tel.: +420 477 114 103/08

1

2
Přednosta Kliniky urologie a robotické chirurgie Jan Schraml

předvádí špičkové parametry nového robotického systému.

3

 

                          Vedle J. Vondry (vlevo) jsou na snímku první náměstek hejtmana Stanislav Rybák,

                        hejtman Oldřich Bubeníček a předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

4

5
Snímky Zbyněk Šebesta, kancelář hejtmana
 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 28.5.2015 / 28.5.2015 | Zveřejnit od-do: 28.5.2015-27.6.2015
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém