Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Labe aréně to cinklo. Párová čtyřka mužů vybojovala titul mistrů světa U23

 
MS veslování Račice
Labe aréna Račice má za sebou nejvýznamnější závody letošního roku – Mistrovství světa ve veslování kategorie U23. Vlajková loď českého týmu v Račicích splnila svoji roli na výbornou. Čtveřice Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla a Filip Zima předvedla na kanále skvělý výkon korunovaný zlatými medailemi.
Tisková zpráva ze dne 13. července 2021
 

 
 

Na světovém šampionátu to byla však jediná česká medailová radost. Párová čtyřka žen a čtyřka s kormidelnicí obsadily čtvrtou příčku. Osmiveslice mužů a skifařka Anna Šantrůčková skončily na šesté pozici. Největší medailové žně zažili v Račicích Italové, posbírali čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile.

Českým reprezentantům fandil na místě i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller „Moc se mi tu líbí. Jen škoda, že tu nemohou být i diváci. Areál je úplně úžasný a atmosféra je správně sportovní.“

Už za rok poskytne račický areál zázemí šampionátu ještě větších rozměrů, než bylo MS U23. „Proběhlé závody jsou pro nás cennou zkušeností. Zvládli jsme přizpůsobit dění v areálu velmi přísným podmínkám, které všichni respektovali, a za to děkuji jak sportovcům, jejich týmům, tak personálu. Přípravy na velké Mistrovství světa ve veslování, které tady proběhne v příštím roce, jsou v plném proudu a díky této zkušenosti věřím, že ho po organizační stránce opět zvládneme na jedničku,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Račice.

01
Česká zlatá párová čtyřka

02
Závodilo se o tyto krásné medaile

 

03
Diváci do areálu Labe arény nemohli. Závodníkům tak fandili aspoň jejich kamarádi z jednotlivých reprezentačních týmů

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 13.7.2021 / 13.7.2021 | Zveřejnit od: 13.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém