Orientační nabídka


 

V listopadu budou v knihovně vypravěč, písničkář nebo autorská čtení

Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem na listopad již tradičně připravila bohatý doprovodný program. Tentokrát jej ovládnou především vypravěč Martin Hak, písničkář Vladimír Merta nebo několik autorských čtení.
Tisková zpráva ze dne 27. října 2022
SVK ÚL
 

Odkazy


 
 

Hned na začátku měsíce se v Dětském oddělení knihovny představí Martin Hak, který se po profesionální stránce zabývá vypravěčstvím. Kromě konkrétních inscenací vystupuje také jako lektor tzv. storytellingu. Ve čtvrtek 3. listopadu představí svůj příběh Sedm synů, určený převážně dětskému publiku.

V úterý 15. listopadu vystoupí ve Wolfrumově čítárně písničkář a jeden z tradičních představitelů českého folku Vladimír Merta, který se do Ústí nad Labem koncertně vrátí po téměř čtyřech letech. Lístky na koncert jsou v předprodeji v Lidové půjčovně knihovny a stojí 200 korun.

Na listopad se v knihovně sešlo také několik večerů s tematikou čistě literární. Do autorské kuchyně, včetně rad a tipů, jak začít psát, návštěvníky pozve lektorka tvůrčího psaní Eva Musilová ve středu 9. listopadu. Kateřina Minková bude v doprovodu písničkářky Moniky Sonk (mimo jiné vítězky interpretační soutěže na letošní Portě) číst z knihy Byl tažný rok ve čtvrtek 10. listopadu. Ve spolupráci s katedrou germanistiky UJEP se uskuteční česko-německé čtení, kdy spisovatelka Tina Stroheker bude číst z originálu své Knížky o Haně, překladatel Jonáš Hájek pak večer doplní o svůj český překlad v úterý 22. listopadu. V závěru měsíce proběhne odlehčený večer, který představí „poezii vážně s humorem“ ve středu 30. listopadu.

Do doprovodného programu zařadila knihovna také přednášku centra Péxis o stresu, emocích a psychosomatice (ve čtvrtek 3. listopadu), večer věnovaný příběhu kamarádů, kteří založili Stezku Českem, přes dva tisíce kilometrů dlouhý a první oficiální přechod Česka (ve čtvrtek 24. listopadu), nebo přednášku o počátcích a vývoji hnutí Black Lives Matter (ve středu 23. listopadu).

Text: Jiří Poživil, oddělení komunikace SVKUL

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.10.2022 / 27.10.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies