Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V litoměřickém muzeu zůstane jen oltář a kazatelna

 
logo
Před rekonstrukcí budovy staré radnice přijeli členové výboru pro kulturu a památkovou péči v čele s Vlastimilem Skálou na poslední pracovní návštěvu. Do roku 2024 zůstane budova pro veřejnost uzavřena.
Tisková zpráva ze dne 4. února 2021
 

 
 
„Do dubna je nutné vše zabalit, označit a přemístit do náhradních prostor. Budeme stěhovat přes 800 předmětů, ale abychom ušetřili, tak 95 procent převezeme vlastními silami. Pouze na největší a k přepravě nejsložitější kusy máme nasmlouvanou odbornou firmu,“ říká ředitel muzea Tomáš Wiesner.

Po rekonstrukci se zpřístupní dvorní trakt, sklepní prostory pro výstavní účely, vybuduje výtah do druhého patra a v bývalém butiku vznikne nová pokladna s šatnou a prodejem upomínkových předmětů. Nová expozice bude už v duchu 21. století, s využitím moderních technologií.

Při prohlídce depozitáře, který je po rekonstrukci, členové výboru ocenili nejen nový výtah a celkové odvlhčení objektu, které financoval Ústecký kraj, ale i zařízení, které hlídá stálé klima, aby uchovávané předměty zůstaly v co nejlepší kondici. Pan Drápal, místopředseda výboru obdivoval poslední investici, „Úložné systémy pro společenské vědy“. „Vidím, že se vzácným obrazům dostane důstojného uložení,“ konstatoval.

„Odcházíme s velmi dobrými pocity a vidíme, že po problematických letech, se nyní s novým vedením muzea, vše ubírá tím správným směrem,“ zakončil návštěvu pan Skála.

Úložné systémy pro společenské vědy_web
Úložné systémy pro společenské vědy, vpravo Vlastimil Skála

Exponáty balí pracovníci muzea_web
Exponáty balí pracovníci muzea

Oltář a kazatelna osiří_web
Oltář a kazatelna osiří

Model Litoměřic se také stěhuje
Model Litoměřic se také stěhuje

 


 
Zodpovídá: Věra Říha
Vytvořeno / změněno: 4.2.2021 / 4.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém