Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Litvínově dnes přivítal Martin Klika ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka

 
20 let
U příležitosti ministerské návštěvy přizval 1. náměstek hejtmana Martin Klika k jednání i zástupce velkých zaměstnavatelů, firem zařazených do kritické infrastruktury či představitelů obcí. Propojování informací mezi všemi úrovněmi krizového řízení je nejefektivnější cestou, jak společně porazit virovou nákazu, která ochromila běžný život nejen v našem kraji.
Tisková zpráva ze dne 21. dubna 2020
 

 
 

„Proto si velice vážím času, který nám ministr Petříček věnoval,“ uvedl náměstek. V Ústeckém kraji se velmi intenzivně řeší problém tzv. pendlerů, kteří jezdí za prací do Německa, ale také zahraničních zaměstnanců, kteří jsou potřeba v místních firmách. Protože v celé zemi se jedná až o 100 tisíc obyvatel, kteří dnes už reálně přicházejí o práci, ministr Petříček účastníky jednání ujistil, že se vláda chystá postupně od začátku května uvolňovat pravidla pro přeshraniční ekonomické aktivity. To by se mělo týkat jak sezónních pracovníků ze zahraničí, tak i našich občanů, kde ovšem situace závisí na dalším jednání s okolními státy.

„V obecné rovině platí, že by mohlo stačit negativní otestování, které by tyto zaměstnance ihned neuvrhlo do karantény, ale umožnilo je využít k práci. To by byl krok, který zaměstnavatelé rozhodně uvítají,“ vysvětluje Martin Klika.

„Setkal jsem se také se zástupci české firmy Evona, která přichází na trh s revolučními superrouškami z nanomateriálu. Je to ryze český výrobek postavený na znalostech našich vědců a má obrovský potenciál do budoucna. Byl bych moc rád, kdyby firma mohla vyrábět desítky tisíc těchto nanoroušek denně i přímo v našem kraji. Jednak proto, že by nám to umožnilo postupně zapojit do systému ochrany české technologické a zdravotnické firmy, a zároveň proto, že v řadě průmyslových provozů a klíčových infrastrukturních firmách budou roušky potřeba i v časech mimo nouzový stav. Jsem tedy připraven v dohledné době podepsat memorandum o spolupráci, které by tuto firmu přilákalo vyrábět v Ústeckém kraji. I ministr Petříček mne dnes ujistil, že vláda chce od května začít více zapojovat do ochrany obyvatel právě i české firmy. Ústecký kraj půjde v tomto směru příkladem,“ uzavřel komentář k jednání Martin Klika.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.4.2020 / 21.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém