Orientační nabídka


 

V Lovosicích otevřeli Maďarské kulturní centrum

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Slavnostní otevření Maďarského kulturního centra, které v rámci Výboru pro národností menšiny finančně podpořil také Ústecký kraj, předcházelo v pátek večer již čtvrtému ročníku Operetního večera, který pořádá lovosická organizační jednotka Svazu Maďarů žijících v Českých zemích. Přestřižení pásky v barvách maďarské trikolory se spolu s tajemníkem maďarského velvyslanectví Miklósem Márvanym a předsedkyní Svazu Maďarů žijících v Českých zemích Annou Rákoczi zúčastnila radní kraje pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. Návštěvníky Operetního večera v Kulturním středisku Lovoš v Lovosicích pozdravil hejtman Oldřich Bubeníček, který se jej zúčastnil spolu s manželkou.
Tisková zpráva ze dne 19. listopadu 2016
 

 
 

„Přestože není maďarská menšina v našem kraji početná, je velmi aktivní a je také součástí Výboru pro národností menšiny Ústeckého kraje, s čímž počítáme také pro příští roky,“ řekl krátce po zahájení národního večera hejtman Oldřich Bubeníček. Jak potvrdila předsedkyně lovosické jednotky Svazu Maďarů žijících v České republice Iveta Pospíšilová, mají registrováno na čtyři desítky krajanů, kteří se pod hlavičkou svazu schází již osm let. „V rámci nově otevřeného kulturního centra se chceme ještě víc otevřít veřejnosti a seznámit naše spoluobčany s maďarskou kulturou, historií, jídlem i jazykem,“ dodává Iveta Pospíšilová. Právě vedle vyučování maďarského jazyka nebudou chybět různé kulturní a společenské akce. První z nich je prodejní výstava obrazů maďarského malíře Alexandra Cabadaje. Podporu maďarské menšině přislíbil také starosta Lovosic Milan Dian. Podle jeho slov jsou vytipovány dvě partnerská města v Maďarsku k možnému navázání užší spolupráce.

Národní večer, na kterém se sešli maďarští krajané z celé České republiky, se nesl v duchu tradiční hudby, jídla a pití. V rámci programu vystoupili sólisté z Budapešťského divadla operety Szendi Szilvi, která je držitelkou ocenění Hvězda operety 2015, a zpěvák Peller Károly.

web
Pásku v barvě maďarské trikolory přestřihla Iveta Pospíšilová s asistencí tajemníka maďarského velvyslanectví Miklóse Márvanyho


web
Hosté slavnostního otevření Maďarského kulturního centra

web
Operetního večera v maďarském dobovém stylu se zúčastnil také Oldřich Bubeníček s manželkou

web
V zaplněném sále Lovoš se sešli maďarští krajané z celé republiky

web
V rámci programu vystoupili Szendi Szilvi  a Peller Károly

web

Podávala se tradiční maďarská jídla

 

 

 

 


 


 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2016 / 19.11.2016 | Zveřejnit od-do: 19.11.2016-19.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém