Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Městských sadech se vzpomínalo na válečné veterány

 
Den válečných veteránů 2019
Městské sady v Ústí nad Labem se staly v pondělí 11. listopadu dějištěm pietního aktu k uctění válečných veteránů. Věnce k pomníku položili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Petr Nedvědický, primátor statutárního města Ústí nad Labem či ředitel Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem Petr Gajdoš.
Tisková zpráva ze dne 11. listopadu 2019
 

 
 

Vzpomínkové akce se zúčastnil za kraj také předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský a předseda výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality Dominik Hanko. „Nikdy bychom neměli zapomenout na lidi, kteří ve válkách nasazovali vlastní životy. Měli bychom si těchto lidí velmi vážit. Čest jejich památce,“ řekl při vzpomínkovém aktu hejtman Oldřich Bubeníček.

Jedenáctý listopad je den věnovaný památce všech válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Termín byl vybrán symbolicky, neboť toho dne roku 1918 v 11.00 hodin bylo ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk francouzského maršála Foche v Le Francport u severofrancouzského města Compiégne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku.

01
K památníku se přišli poklonit také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský.

02

 

03
Hejtman připomněl, že by se na válečné veterány nemělo nikdy zapomenout.

04

 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.11.2019 / 11.11.2019 | Zveřejnit od: 11.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém