Orientační nabídka


 

V Mostě se diskutovalo o kachlových kamnech v mezinárodním měřítku

web
Ústecký kraj se dlouhodobě snaží podpořit mezinárodní vědeckou spolupráci v oblasti muzejních institucí a v péči o kulturní dědictví. Proto ve dnech 19. a 20. dubna uspořádal v Oblastním muzeu v Mostě mezinárodní konferenci pod názvem Kachle a kachlová kamna.
 

 
 

foto


„Kachlová kamna vyvolávají v člověku hřejivý pocit pohody a klidu. Pro mnohé z Vás jsou to však objekty vědeckého zájmu a poučení. Náš kraj má stále velký badatelský potenciál a doufám, že díky krásné výstavě, katalogu a této konferenci se bude nadále pozitivně rozvíjet i v mezinárodním měřítku“, řekla radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.


Konference byla hlavní doprovodnou akci pořádanou v rámci celokrajské výstavy Svět kachlových kamen, kterou lze v mosteckém muzeu navštívit do 31. května 2018. Na konferenci zaznělo jedenáct referátů, které se věnovaly problematice kachlových kamen a kamnových kachlů z pohledu archeologů, uměleckých historiků a restaurátorů. Příspěvky přednesli odborníci nejen z Česka, ale i z Německa, Švýcarska a Polska. Mezi sedmdesáti posluchači pak byli i zástupci Maďarska. Konferenci si nenechal ujít ani předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský.


Konference pořádaná Ústeckým krajem a Saským zemským úřadem pro archeologii proběhla pod hlavičkou Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge/Krušnohoří programu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko.

Zdroj: Odbor kultury a památkové péče

foto

foto
Krajská radní pro kulturu a památkovou péči Jitka Sachetová.

foto

foto

 

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 25.4.2018 / 25.4.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies