Orientační nabídka


 

V neděli 8. března 2009 dochází ke změnám v jízdních řádech

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
IDOS_LOGO
V neděli 8. března dojde k prvním letošním změnám v jízdních řádech, nevyhnou se ani autobusové nebo vlakové dopravě, objednávané Ústeckým krajem. Nedochází k žádnému razantnímu snižování nebo nárůstu počtu spojů, Ústecký kraj využil změnu v jízdních řádech především k dílčím časovým posunům dobám odjezdu v řádech minut nebo k posílení kapacity spojů v některých oblastech.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 5. 3. 2009

 

 V neděli 8. března dojde k prvním letošním změnám v jízdních řádech, nevyhnou se ani autobusové nebo vlakové dopravě, objednávané Ústeckým krajem. Nedochází k žádnému razantnímu snižování nebo nárůstu počtu spojů, po diskusi se starosty využil Ústecký kraj změnu v jízdních řádech především k dílčím časovým posunům dobám odjezdu v řádech minut nebo k posílení kapacity spojů v některých oblastech.  Veškeré změny v jízdních řádech lze ověřit na internetovém portálu IDOS.

 

K nejvýznamnějším změnám dochází od 8. 3. 2009 v oblastech Děčínsko a Šluknovsko, na linkách 401, 412, 427, 428 a 429. Jedná se o linky v závazku veřejné služby, provozované společnostmi ČSAD Semily a.s. a DP města Děčína a.s. Provedené změny zahrnují podněty zástupců obcí, vyhodnocení nových požadavků přepravní poptávky i provozní požadavky dopravců. 

 

V oblasti Šluknovsko na vybraných autobusových linkách dopravce ČSAD Semily a.s. bude možné nově cestovat na mezinárodní celodenní síťové jízdenky LIBNET+. Jedná se o obdobnou jízdenku, kterou znají cestující Ústeckého kraje pod názvem REGIONet Labe - Elbe. LIBNET+ má hlavní působnost na území Libereckého kraje a v Německu na autobusových a vlakových linkách dopravního svazu ZVON. Vybrané autobusové linky na Šluknovsku jsou do jízdenky LIBNET+ zařazeny díky své výhodné poloze ze sousedícími oblastmi. Cestující si tak budou moci vybrat již ze dvou síťových tarifů podle cíle své cesty.

 

V autobusové dopravě dochází dále ke změnám na linkách v oblasti Bílinsko a v oblasti Podbořany - Žatec. V Bílině budou cestujícím k dispozici dvě nové zastávky, Bílina - požární zbrojnice pro linky 485, 501, 502, 504, 505, 506, 507, 509 a Bílina - Lidl pro linky 508, 509, 511, 512. Zřízení zastávek si přály obce v okolí poté, kdy došlo k přerušení provozu na bývalém bílinském autobusovém nádraží. V oblasti Podbořany – Žatec dochází, také po dohodě s obcemi, k posílení provozu v ranní špičce na lince 768 (Žatec – Podbořany – Lubenec – Ležky). Na lince je zaveden jeden nový spoj, u dalších jsou prodlouženy trasy nebo provedeny takové úpravy v jízdních řádech, aby spoje jezdily např. v době volna nebo prázdnin.

 

Datum 8. března 2009 využijí k dílčím úpravám ve vlakových jízdních řádech také České dráhy a.s.  Osobní vlak z Chomutova do Mostu s odjezdem v 5.30 hodin bude nově zastavovat také v zastávkách Kyjice a Třebušice. Osobní vlak z Děčína do Roudnice nad Labem, s odjezdem ve 4.53 hodin, pojede v úseku Prackovice nad Labem - Roudnice nad Labem v pozměněných časech, které mimo jiné umožní přestup na rychlík do Prahy, odjíždějící z Bohušovic nad Ohří v 6.03 hodin. V dálkové dopravě nastávají pouze minutové posuny některých vlaků.

 

 

Připravil František Janačík

oddělení tiskových informací

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 788, janacik.f@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 5.3.2009 / 5.3.2009 | Zveřejnit do: 5.4.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies