Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Německu na veletrhu se otevřela Brána do Čech

 
01
O víkendu začala v Drážďanech letošní sezóna veletrhů cestovního ruchu. Na Reisemesse Dresden 2020 nechyběl se svou překrásnou expozicí Brána do Čech ani Ústecký kraj se svými partnery. O stánek byl tradičně velký zájem. Také se zde letos poprvé představil nejnovější Handbuch – průvodce Labskou stezkou, který bude slavnostně pokřtěný na Holiday World Praha 13. února.
Tisková zpráva z 3. února 2020
 

 
 

„Veletrh v Drážďanech je vždy příjemné navštívit. Vždyť návštěvníci z Německa jsou u nás nejpočetnější skupinou zahraničních návštěvníků. Také je vidět, že na veletrhu se k nám mnozí vracejí jako ke starým přátelům, chtějí nové tipy a zajímavosti. Zároveň je ale důležité prezentovat nabídku našich čtyř destinací pro ty, kteří k nám zavítají poprvé. Veletrh je také místem setkávání. Rád jsem naši expozici představil generální konzulce České republiky v Drážďanech Markétě Meissnerové,“ řekl na veletrhu náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Návštěvu krajské expozice si o víkendu nenechal ujít ani hejtman Oldřich Bubeníček.

 

V rámci Brány do Čech se návštěvníkům veletrhu představila města Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Most, Chomutov, Žatec, dále destinační agentury Krušné hory, Dolní Poohří a České středohoří. U návštěvníků jsou tradičně oblíbené ochutnávky piva, tentokrát z minipivovarů Monopol z Teplic a U Orloje z Chrámu chmele a piva v Žatci a z žateckého pivovaru. Zájem si získala ukázka Českého porcelánu z Dubí nebo děčínský Active point, zážitková agentura a půjčovna sportovního vybavení. Prostor dostal také partnerský region Ústeckého kraje, polská Ostróda. Na veletrhu se kromě tradičních propagačních tiskovin, o které je vždy zájem, představil nový Handbuch, neboli průvodce Labskou stezkou. Ten se dočká svého křtu na pražském veletrhu cestovního ruchu Holiday World (13. – 16. února), kde bude opět Ústecký kraj se svou expozicí.

1
Náměstek Zdeněk Matouš a generální konzulkou Markétou Meissnerovou na stánku Ústeckého kraje

2
Ochutnávky regionálního piva se těší velkému zájmu

3

4

5

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 3.2.2020 / 3.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém