Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Neštěmicích včera otevřeli za přispění Ústeckého kraje školu i knihovnu zároveň

 
Knihovna pobočka Neštěmice
V ústecké čtvrti Neštěmice se oficiálně otevřela speciální a praktická škola, kde jsou děti, které potřebují při vyučování speciální péči a pozornost pedagogů. Rekonstrukce budovy, kterou hradil Ústecký kraj jakožto zřizovatel, stála téměř 80 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 6. března 2020
 

 
 

V rámci oprav bylo provedeno například zateplení obvodového pláště včetně zateplení půdních prostor. Součástí byla i instalace zařízení pro rekuperaci vzduchu ve třídách, výměna vnitřních instalací, rozvodů a také menší dispoziční práce či protipožárního opatření.

Slavnosti se za Krajský úřad Ústeckého kraje účastnil náměstek hejtmana Petr Šmíd. Přítomna byla taktéž ředitelka Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem Martina Brhelová či primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

Při této příležitosti mohla veřejnost nahlédnout také do nové pobočky Severočeské vědecké knihovny. Ta bude otevřena od pondělí 9. března. Slavnostní pásku přestřihla radní pro kulturu Jitka Sachetová, ředitelka SVKÚL Jana Linhartová, za neštěmickou radnici pak starostka Yveta Tomková. „Provozem pobočky podpoříme rozvoj čtenářské gramotnosti, celoživotní vzdělávání i rozvoj komunitního života v místní lokalitě, ale zároveň chceme pilotovat propojení veřejné a školní knihovny a využít její potenciál pro mimoškolní aktivity, doučování a další neformální vzdělávání žáků i široké veřejnosti,“ uvedla ředitelka Severočeské vědecké knihovny Jana Linhartová. Lidé mohou pobočku knihovny navštěvovat v pondělí a ve čtvrtek od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin nebo ve středu od 12 do 18 hodin.

Budova, ve které je nyní odloučené pracoviště Speciální základní školy a Praktické školy Pod Parkem v Ústí nad Labem a pobočka vědecké knihovny, byla postavena v letech 1931-1932. Česká menšina ve městě se snažila o výstavbu vlastní školy již od roku 1919. Výstavba se bohužel protahovala a k položení základního kamene došlo nakonec až v říjnu 1931. Do té doby se učili čeští žáci v budově německé školy. Architektem byl Milan Babuška, jenž se podílel na vypracování architektonických návrhů pro základní školy v Řehlovicích či Velkém Březně.

01
Otevření knihovny se účastnili (zleva): Karina Strnadová z odboru kultury, předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský, ředitelka SVKÚL Jana Linhartová a radní kraje pro kulturu Jitka Sachetová

02
Akce se nemohla obejít bez tradičního přestřihávání pásky

03

 

04
Pro veřejnost se knihovna otevře v pondělí 9. března.

 
 

05
Náměstek Petr Šmíd (druhý zleva) přestřihával pásku při slavnostním otevření speciální a praktické školy 

 
 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 6.3.2020 / 6.3.2020 | Zveřejnit od: 6.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém