Orientační nabídka


 

V polovině září startuje 15. ročník Lípy Musicy

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Již za necelé dva týdny bude slavnostně zahájen jubilejní 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Od 14. září do 10. listopadu festival nabídne řadu 21 koncertů na 17 místech Libereckého, Ústeckého kraje, který akci zařadil do prestižního programu Rodinné stříbro, a v saském pohraničí. Připraveno je více jak 250 účinkujících z České republiky, Německa, Polska, Francie a Ruska a na 30 hodin klasické hudby, jazzu, šansonu i tance. Dva týdny před slavnostním zahájením, kterého se ujme jeden z našich nejúspěšnějších soudobých umělců, vynikající hornista Radek Baborák se svou Českou Sinfoniettou a německými hosty, zbývá na koncerty letošní Lípy Musicy poslední třetina vstupenek.
Tisková zpráva ze dne 5. září 2016
 

 
 

Letošní dramaturgie festivalu připomene nejen výrazné projekty a umělecké hosty, kteří se na festivalu představili v uplynulých letech, ale současně nabídne i řadu nových programů v nejedné premiéře a nových uměleckých tváří. Nová budou také tři festivalová místa - Litoměřice, Úštěk a kostel sv. Kříže se slavným postním plátnem v Žitavě. Zazní hudba symfonická, vokální i komorní a mimo ústřední klasický žánr festivalu je pro návštěvníky připraveno i jazzové a taneční osvěžení či setkání s populární legendou. Absolutním vrcholem oslav 15. výročí festivalu bude zcela mimořádný projekt, kdy se po 45 letech do severočeské metropole – Liberce vrátí náš první orchestr – Česká filharmonie, a to ve spolupráci se světově proslulým dirigentem Semjonem Byčkovem a klavírním duem sester Labèqueových. Chybět nebude ani tradiční představení mladých talentů ze ZUŠ Česká Lípa za účasti zpěváka Dana Bárty.

Vstupenky jsou k dostání online na webu festivalu www.lipamusica.cz, v českolipské festivalové kanceláři, vybraných koncertních místech a také v síti Colosseum Ticket společnosti Perfect system.

 

web
V kostele Všech svatých v Litoměřicích vystoupí v sobotu 24. září německý pěvecký ansámbl VocaMe. Půjde o první letošní koncert v Ústeckém kraji, který Lípu Musicu zařadil do svého prestižního programu Rodinné stříbro

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2016 / 5.9.2016 | Zveřejnit od-do: 5.9.2016-5.10.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém