Orientační nabídka


 

V projektu Hravý architekt děti představily Mostecko

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
Poděkování za účast v mezinárodním výtvarně architektonickém projektu s názvem Hravý architekt 2015 vyslovil hejtman kraje Oldřich Bubeníček spolu s náměstkyní pro oblast školství Janou Vaňhovou aktérům z 11. Základní školy Obránců míru v Mostě.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2015
 

 
 

„Do letošního 3. ročníku akce, probíhající pod záštitou první dámy republiky Ivany Zemanové, se už v lednu zapojila jedna z našich tříd,“ říká výtvarnice školy a vedoucí projektu Dana Langová. Jak upřesnila, projekt si klade za cíl přiblížit dětem ze základních škol adekvátní formou architekturu. „Výchova dětí k vnímání architektury prostřednictvím vlastní výtvarné práce přispívá k jejich dalšímu rozvoji a zvyšování estetického cítění i logického myšlení. Díky tomu se naši žáci mohli seznámit s profesí a prací architektů i s historií architektury a v této souvislosti si rozšířili své dějepisné i zeměpisné znalosti. A co především, začali víc vnímat kulturu prostředí, v němž se každý den pohybují,“ vypočítává klady Dana Langová.  


Žáci, dnes 4. ročníku, zapojení do projektu, se nejprve sešli na besedě s Janem Peerem z Národního památkového ústavu, který dětem vyprávěl o architektuře v našem nejbližším okolí a přiblížil jim svoji profesi. Společně se podíleli na ztvárnění vybraného tématu letošního roku, kterým se staly Památky mého kraje a mé země. Vzhledem k účasti zahraničních škol z celého světa se mohli tuzemští žáci seznámit nejen s architekturou a památkami svého nejbližšího okolí, ale dozvěděli se také, jakých památek si váží třeba na druhém konci světa. „Vybrané výtvarné práce dětí byly vystaveny v samostatné expozici v Rožmberském paláci na Pražském hradě na výstavě pod názvem Hravé památky mé země,“ dodala Dana Langová s tím, že právě jednodenní návštěva Pražského hradu se stala skvělou odměnou pro zúčastněné žáky. Vedle dárků od organizátorů a partnerů si odnášeli zážitek z připraveného programu i dílen se známým českým architektem Zdeňkem Lukešem. Navíc si prohlédli Plečnikovy Jižní zahrady Pražského hradu a katedrálu svatého Víta a nechyběla ani procházka přes Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí.


„V závěru letošního roku obdržely děti a škola od organizátorů z Prahy vánoční dárek v podobě katalogu projektu s tématem Hravé památky mé země,“ doplnila milé překvapení výtvarnice školy. Publikace obsahuje fotografie a informace o každé zúčastněné škole a také snímky prací – památek z různých koutů světa, které děti ztvárnily ve svých výtvarných dílech. Nechybí zde ani práce žáků 11. Základní školy Obránců míru. Fotografie a výtvarné práce zaměřili na Most a jeho nejbližší okolí a na památky ze Starého Mostu, které už mladá generace zná jen z dobových záběrů a filmů.


Letošního ročníku projektu se zúčastnili zástupci ze 14 českých a 26 zahraničních škol z 18 zemí celého světa, jako je například Brazílie, Maroko, Peru, Itálie, Kanárské ostrovy a mnoho dalších.

web1
Mladí účastníci projektu z 11. ZŠ Obránců míru Most 

web2
Kopie prací mosteckých žáků z katalogu Hravé památky mé země 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2015 / 22.12.2015 | Zveřejnit od-do: 22.12.2015-22.1.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém