Orientační nabídka


 

V prostorách Inovačního centra proběhlo 34. zasedání Regionální stále konference Ústeckého kraje

V prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) proběhlo 34. zasedání Regionální stálé konference Ústeckého kraje (RSK ÚK). Zasedání předsedal hejtman Jan Schiller. Hlavním bodem programu bylo seznámení územních partnerů s postupem přípravy, aktuálním děním a návrhy zacílení tematických výzev a zastřešujících projektů Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST). Ústecký kraj má v OPST na aktivity spojené s transformací regionu a odklonem od uhlí alokovanou částku převyšující 600 milionů EUR.
Tisková zpráva ze dne 1. července 2022
a
 

 
 
Regionální stálé konference probíhají na principech partnerství s územní působností v jednotlivých krajích České republiky. V určitých oblastech působí jako hlavní prostředek spolupráce všech významných regionálních aktérů v daném území. Jejich funkce se rozhodla využít krajská radní pro oblasti strategie, přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková. Na základě jejího návrhu přijali členové RSK ÚK usnesení, kterým získali možnost detailněji se seznámit s návrhy zacílení tematických výzev a zastřešujících projektů OPST a postoupit je k širší diskuzi. Členové RSK ÚK tím získali čas do poloviny měsíce srpna, aby návrhy podrobně projednali.

Současná složitá doba nejen v oblasti energetiky způsobuje značnou zátěž našich obyvatel, podnikatelů nebo samospráv. Musíme proto dát celému kraji dostatečný prostor k vyjádření se ohledně aktuálních faktických potřeb. Apeluji tak především na zástupce členů platformy RSK ÚK, aby využili dostatečný prostor a dali možnost svým členům prodiskutovat návrhy tematických výzev a zastřešujících projektů. Zároveň mohou přijímat podněty z území. Koncepty návrhů jsou k dispozici i veřejnosti na webových stránkách (ZDE), proto vyzývám všechny, kdo se o Operační program Spravedlivá transformace zajímají, k zaslání případných podnětů. Kdokoliv se tak může obrátit na své zástupce v RSK ÚK (seznam členů k dispozici ZDE), nebo na e-mail: fst@kr-ustecky.cz. Zaslané podněty budou projednány v odborných pracovních skupinách,“ uvedla během zasedání krajská radní Iva Dvořáková.

Zástupci Ministerstva pro místní rozvoj představili aktuální informace ve vazbě na přípravu současného programového období 2021-2027, relevantní oblasti Národního plánu obnovy, Strategie regionálního rozvoje 21+ či přípravu Akčního plánu strategie RE:START. Zasedání RSK ÚK uzavřel svým vystoupením manažer ITI Ústecko-chomutovské aglomerace Jiří Starý, který představil schválenou Integrovanou strategii Ústecko-Chomutovské aglomerace 2021-2027 a výzvu pro předkládání strategických projektů do programových rámců. Příští zasedání RSK ÚK se uskuteční na podzim letošního roku.

Hejtman J. Schiller, radní I. Dvořáková a 1. náměstkyně hejtmana L. Mejstříková
Hejtman Jan Schiller, radní Iva Dvořáková a 1. náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller a krajská radní Iva Dvořáková

Náměstek hejtmana Jiří Řehák
Náměstek hejtmana Jiří Řehák (druhý zleva)

RSK ÚK
34. zasedání RSK ÚK proběhlo v Inovačním centru Ústeckého kraje

RSK ÚK

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 1.7.2022 / 1.7.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies