Orientační nabídka


 

V Roudnici nad Labem se se starosty řešila VRT

Den s Ústeckým krajem – tedy setkání vedení kraje se starosty okresu Litoměřice, hostila tentokrát Roudnice nad Labem, kde přítomné vítal starosta František Padělek.
Radní představili aktivity kraje v letošním roce a v diskuzi zodpověděli dotazy přítomných. Největší zájem vyvolalo blížící se schvalování aktualizace Zásad územního rozvoje Ústeckého kraje v souvislosti s plánovanou výstavbou vysokorychlostní železnice, která se právě litoměřického okresu významně dotýká.
Tisková zpráva z 30. dubna 2024
01
 

 
 

„Starostům jsme představili vše, co může jejich občany zajímat. Logicky je to plánovaná rekonstrukce mostu v Roudnici nad Labem a potom vytýčení koridoru pro vysokorychlostní železnici. Hlavně jsme si ale přijeli vyslechnout jejich starosti a podněty, se kterými se jim snažíme co nejvíce pomoct,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Hejtmana doprovodili členové Rady Ústeckého kraje Jiří Kulhánek, Lubomíra Mejstříková, Jiří Řehák, Iva Dvořáková, Jindra Zalabáková, Jan Růžička, Tomáš Rieger a Radim Laibl.

K tématům, která se na setkání řešila, patřila kromě VRT a rekonstrukce mostu také zdravotnictví, plánované investice do litoměřické nemocnice nebo třeba stanovení aktivních záplavových území na toku Labe. Hovořilo se i školství a prevenci kriminality, Jedním z podnětů, který si rada kraje odváží, je problematika údržby cyklostezky.  Vzácným hostem na akci pak byla první dáma a zastupitelka obce Černouček Eva Pavlová. Vedení kraje doprovázeli také vedoucí odborů krajského úřadu, kteří na místě doplňovali konkrétní podrobnosti.

 

V květnu pokračují Dny s Ústeckým krajem v Bílině a Dolních Zálezlech a v červnu v Rumburku.

1
Zaplněný sál KD Říp jako místo konání Dnes s Ústeckým krajem

2
Rada Ústeckého kraje: prezentuje Iva Dvořáková, zleva Radim Laibl, Jan Růžička, Tomáš Rieger, Jindra Zalabáková, hejtman Jan Schiller, 1. náměstek Jiří Kulhánek, náměstkyně Lubomíra Mejstříková a náměstek Jiří Řehák.

3
Mezi hosty nechyběl starosta Roudnice František Padělek, zastupitelka Černoučku Eva Pavlová, starostka Černoučku Lucie Kavánová, předseda představenstva Krajské zdravotní Ondřej Štěrba a generální ředitelka Taťána Soharová


4
V diskuzi se ozývaly hlasy proti plánované trase výstavby VRT. Na fotce starostka Chodoun Marie Cimrová


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 30.4.2024 / 30.4.2024
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém