Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V sobotu se na hranicích koná velké cvičení IZS. Připravte se na dopravní omezení

 
002
V sobotu 24. srpna se na česko - německých hranicích poblíž hraničního přechodu Hřensko/Schmilka uskuteční cvičení integrovaných složek záchranného systému s názvem Schöna 2019. Cvičení bude probíhat od odpoledních až do nočních hodin. Lidé by tedy měli počítat na české straně s omezením na železnici, cyklotrasách i turistických stezkách. Do cvičení se zapojí složky IZS obou států.
Tisková zpráva ze dne 20. srpna 2019
 

 
 

Od 16.30 hodin bude v obou směrech uzavřena železniční trasa v údolí Labe směrem na Německo mezi Bad Schandau a zastávkou Schöna. Příměstské vlaky budou na německé straně končit na nádraží v Bad Schandau. Uzávěra železniční trasy potrvá do přibližně 24 hodin. Labská stezka pro cyklisty i chodce bude na levém břehu řeky uzavřena od odpoledních hodin do noci mezi zastávkou Schöna a mostem přes Krippenbach. Pro cyklisty jsou připraveny objízdné trasy, je ovšem nutné počítat s jejich větší náročností, protože vedou ven z údolí Labe.

Na hranicích bude v této oblasti i zákaz vstupu na turistické stezky, vedoucí ze směru Reinhardtsdorf a Schöna zpět k Labské stezce, především se bude jednat o stezku Hirschgrundweg. Upozornění na možná omezení platí i pro řidiče, protože se v tomto místě bude pohybovat velké množství vozidel IZS a může tedy docházet k dalším uzavírkám.

Omezení v železniční dopravě:


Vlaky EC 170, 177, 179 budou nahrazeny autobusy NAD v úseku Ústí n.L. hl.n. - Dresden Hbf. a zpět,
  • 3 páry osobních vlaků (vlaky 5450, 5451, 5452, 5453, 5454, 5455)  regionální dopravy linky U28 budou ukončeny a vycházet v Dolním Žlebu, nahrazeny autobusem NAD budou v úseku Bad Schandau - Děčín hl.n. a zpět. Autobusy NAD pojedou z Děčína hl.n. do Bad Schandau a opačně po pravém břehu Labe.
  • Výletní Vlak 5275 Letní kometa pojede tento den z Dresden Hbf. do Ústí n.L. hl.n. o 2 hodiny dříve v 15.35 hodin (v čase Vánoční komety),
  • Výletní vlak 5278 Litoměřice město  - Dresden Hbf. pojede v celé trase dříve, z Litoměřic města již ve 14.40 hodin.
  • Poslední večerní vlak z Děčína s pravidelným odjezdem ve 22.41 hodin (5270) vyčká ukončení výluky a odjede z Děčína hl.n. o 38 minut opožděn.


Více informací najdete na webu: https://www.lds.sachsen.de/schoena2019/cz


 Mapa omezení:

001

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 20.8.2019 / 20.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém