Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

V Teplicích se naplno rozeběhla Regionální fotbalová akademie Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Regionální fotbalová akademie
Zrekonstruované prostory Domova mládeže při Střední škole stavební Teplice se staly od nového školního roku domovem pěti desítek mladých sportovců Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje. Tento unikátní projekt, jediný v regionu, podpořilo kromě Ústeckého kraje také město Teplice a Fotbalová asociace ČR.
Tisková zpráva ze dne 26. září 2016
 

 
 

V Domově mládeže najdou talentovaní fotbalisté ve věku 13 - 14 let potřebné zázemí, které potřebují pro kariérní růst. Podle slov ambasadora projektu a bývalého hráče reprezentace Karla Poborského, jsou pokoje a zázemí na té nejvyšší úrovni ze všech tří zatím fungujících akademií po celé republice.

 

Na oficiálním zahájení se objevila i řada dalších významných osobností z nejen sportovního prostředí. Se svými proslovy se před mladými kluky vystřídali: hejtman ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, generální manažer akademie Marcel Chládek či primátor Teplic Jaroslav Kubera. „Myslím si, že podmínky, které jsme pro vás vytvořili, jsou na úrovni a teď už je to jen na vás. Hlavně nezapomínat na školu,“ nabádal hejtman kraje vybrané fotbalisty.

 

A právě studovat budou kluci v nedaleké ZŠ Edisonova, kde je pro ně poskytnuto i sportovní hřiště, na kterém potrénovali pod dozorem kvalifikovaných trenérů a také ambasadora akademie a bývalého záložníka Slavie či Manchesteru United Karla Poborského. Na závěr tréninkové jednotky se s talentovanými fotbalisty vyfotil a podepsal jim na památku míče.


01
Ondra s Davidem, dva kluci z Ústí a členové Regionální fotbalové akademie, ukázali Karlu Poborskému a hejtmanovi kraje Oldřichu Bubeníčkovi, kde tráví svůj čas.

02
Nezbytné foto na památku.

 

03
Na slavnostním zahájení se objevil i Jaroslav Kubera, primátor Teplic (druhý zprava).

04
Kluci už naplno trénují v areálu ZŠ Edisonova v Teplicích.

05
Nejdříve škola a poté tréninkový dril.

06

07
Po tréninku se ambasador akademie Karel Poborský podepsal klukům na fotbalové míče.

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.9.2016 / 26.9.2016 | Zveřejnit od-do: 26.9.2016-25.10.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém