Orientační nabídka


 

V Ústeckém kraji byla podepsána spolupráce českých a saských zoologických zahrad

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
zoo
Zoologické zahrady v České republice a Spolkové republice Německo v úterý 8. listopadu v Děčíně podepsaly smlouvu o spolupráci na přípravě společného projektu „Partnerská spolupráce šesti zoologických zahrad v oblastech organizace, vzdělávání, ochrany přírody a přírodních druhů“, který má být zahájen v roce 2017.
Tisková zpráva ze dne 9. listopadu 2016
 

 
 

Na české straně se jedná o tři zoo Ústeckého kraje, tedy Zoo Ústí nad Labem, Zoo Děčín a Podkrušnohorský Zoopark Chomutov, německými partnery jsou Zoo Görlitz a Hoyerswerda a Spolek přátel Zoo Drážďany. Díky projektu se partnerské zoologické zahrady blíže provážou a získají zcela nový prostředek, jak posílit systém informovanosti o ochraně druhů, a to se zásahem do přeshraničního regionu zoo,“ přibližuje ředitel ústecké zoo Lubomír Moudrý.

Tím je společná aplikace pro mobilní telefony a další mobilní zařízení, jejíž vývoj je hlavní bodem věcné náplně projektu. Aplikace bude se všemi informacemi a interaktivními prvky doprovázet uživatele při návštěvě každé partnerské zoo, ale také představí projekty k ochraně druhů v jednotlivých zoo. Díky několika jazykovým verzím (české, německé a anglické) se v českých a německých zoologických zahradách lépe zorientují i zahraniční návštěvníci. „Pokud si tedy návštěvník naší zoo stáhne ústeckou aplikaci, zobrazí se mu ve stejném designu a se stejným ovládáním jako u všech ostatních partnerských zoo, takže její používání bude uživatelsky snazší. Obsah bude samozřejmě specifický pro každou partnerskou zoo, přičemž téma „ochrana druhů“ tvoří centrální jednotící prvek,“ popisuje Nikola Roštejnská.

 

„Každá zoo bude mít připravené vlastní způsoby, jak projekt využije. V ústecké zoo dojde ke zlepšení přístupu na wi-fi u obou pokladen i na několika dalších místech v areálu zoo, k vybavení Zooškoly tablety, neboť aplikace může pomoci i při výukových programech, které zoo pro děti různých typů škol organizuje,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová. Pozornost je zaměřena na ohrožené druhy, které se nachází v každé ze šesti partnerských zoo.

 

Souhrnné informace o projektu budou uvedeny na webových stránkách jednotlivých zoologických zahrad, další informace získají návštěvníci ze společného letáku ve třech jazykových mutacích či na bannerech umístěných u vchodů do všech partnerských zoologických zahrad.

01
Jednání v Děčíně se zúčastnily všechny zainteresované strany.

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.11.2016 / 9.11.2016 | Zveřejnit od-do: 9.11.2016-8.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém