Orientační nabídka


 

V Ústeckém kraji byla spuštěna Chytrá karanténa

20 let
V rámci zefektivnění protiepidemických opatření souvisejících s pandemií nového typu koronaviru sjednotilo Ministerstvo zdravotnictví mechanismus spolupráce všech krajů, krajských hygienických stanic, zdravotnické záchranné služby, odběrných míst a laboratoří s Centrálním řídícím týmem COVID-19 pomocí systému tzv. Chytré karantény. V Ústeckém kraji byla Chytrá karanténa již odstartována.
Tisková zpráva ze dne 21. dubna 2020
 

 
 

Chytrá karanténa pomáhá v boji s COVID-19. Jejím cílem není kontrola či sledování osob, nýbrž zabránění nekontrolovatelného šíření nemoci COVID-19 a zefektivnění protiepidemických opatření. Chytrá karanténa má skrze včasnou izolaci nakažených a ohrožených osob omezit v co největší míře šíření nákazy koronavirem. Zavádí se, aby se i po ukončení nouzového stavu nezvyšoval počet nakažených.

Projekt spočívá ve zmapování pohybu nakažených osob. Za využití moderní technologie a ve spolupráci s pozitivně testovanými je možné snadněji zjistit, kde se nakažená osoba nacházela a s kým přišla do kontaktu. Nakažené osoby kontaktuje krajská hygienická stanice, která je následně požádá o udělení souhlasu s využitím dat mobilních operátorů. Z těchto dat se poté vypracuje tzv. vzpomínková mapa, pomocí níž se zjistí kontakty nakažených osob. Data mohou hygienici získat také z aplikace eRouška, kterou si lidé mohou stáhnout do svých chytrých telefonů.

Chytrá karanténa byla zavedena již v Praze, dále pak v Jihomoravském, Středočeském, Olomouckém, Moravskoslezském, Karlovarském, Ústeckém a Zlínském kraji. Ve čtvrtek 23. dubna se do projektu připojí i ostatní kraje s tím, že od začátku května bude v plném rozsahu fungovat v celé České republice.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.4.2020 / 21.4.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém