Orientační nabídka


 

V Ústeckém kraji se natáčí film Dvě slova jako klíč

Necelý týden stráví filmový štáb v čele s režisérem Danem Svátkem v Ústeckém kraji, kde se budou točit zásadní scény k připravovanému filmu Dvě slova jako klíč. Snímek je volným pokračováním Úsměvů smutných mužů a i tentokrát jde o film podle knižní předlohy ústeckého spisovatele Josefa Formánka.
Tisková zpráva ze dne 9. listopadu 2021
01
 

 
 
V celovečerním filmu se objeví osvědčení herci z předchozího, velmi úspěšného filmu v čele s Davidem Švehlíkem, Jaroslavem Duškem či Ivanem Fraňkem. Již koncem října začali hlavní protagonisté natáčet ve Zlínském kraji či v Dánsku a do konce roku by měli stihnout ještě exotickou lokalitu v podobě indonéského ostrova Siberut.

Mezitím se však bude natáčet v našem regionu. Kromě Ústí nad Labem také v Trmicích, v Českém Švýcarsku či Kytlici. V krajském městě se paradoxně již nyní natáčela závěrečná scéna filmu a pro Davida Švehlíka to bylo natáčení náročné. „Jak chcete uvěřitelně reprodukovat tak niterný a osobní prožitek, který Josef ve své knize popisuje? A zároveň aby to byl i prožitek můj,“ přemýšlel před první ústeckou klapkou David Švehlík.

Do kin by se měl český film dostat na jaře roku 2023. Vše ale bude závislé od covidové situace ve světě. Režiséra Dana Svátka a herce totiž čeká v příštím roce natáčení v USA, Japonsku nebo Indii.

01
Ve filmu podle autora Josefa Formánka (vlevo) si zahraje Jaroslav Dušek, Ivan Franěk a David Švehlík

02
V centru Ústí nad Labem se natáčela jedna ze závěrečných scén celého snímku Dvě slova jako klíč, ve kterém jednu z hlavních postav ztvárňuje David Švehlík 

 

03
Film režíruje Dan Svátek (uprostřed) a nad ním vlevo stojící ústecký spisovatel Josef Formánek, podle jeho námětu film vzniká

 

  
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 9.11.2021 / 9.11.2021 | Zveřejnit od: 9.11.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém