Orientační nabídka


 

V Ústí nad Labem proběhla soutěž Ústecký Dent 2022

Po dvouleté pauze proběhl ve městě Ústí nad Labem pod záštitou Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické 5. ročník soutěže Ústecký Dent 2022. Soutěž je určena pro studijní obory asistent zubního technika a diplomovaný zubní technik, soutěžící přijeli z celé republiky. Mezinárodní rozměr dodali události také soutěžící ze Spolkové republiky Německo a Maďarska.
Tisková zpráva ze dne 9. června 2022
a
 

 
 
Soutěžní den na ústecké VOŠZ a SŠZ slavnostně zahájila ředitelka školy Miroslava Zoubková společně se zástupci Ústeckého kraje – radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindrou Zalabákovou a předsedkyní výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zdenkou Vachkovou.

Po organizačních informacích odborné učitelky Miroslavy Hnízdilové začali účastníci plnit dvě soutěžní disciplíny. V první z nich – kresebné – se hodnotila kresba žvýkací plochy prvního dolního moláru (dolní šestky). U druhé – modelace horního špičáku a obou horních premolárů (čtyřky a pětky) – šlo především o precizní voskovou modelaci a morfologické vystižení jejich přirozenosti. Účastníci měli k dispozici speciální pomůcky, které jim pro tento účel poskytli sponzoři. Bez nich a bez přispění Krajského úřadu Ústeckého kraje by se nemohla tato akce uskutečnit.

Hodnotící komise složená z odborníků měla nelehký úkol vybrat a ocenit nejlepší práce, všechny byly na velmi profesionální úrovni a povětšinou velmi vyrovnané. Na první pozici v kresbě nakonec stanula Eliška Hradečná z Olomouce, druhé místo obsadila Natálie Novotná z pořádající školy, na třetím místě skončila Denisa Fojtíková z Nymburka. V modelovacích technikách se pro změnu nejlépe dařilo Natálii Novotné z VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem, druhou pozici obsadila Petra Hajná z téže školy a třetí Noém Nagyi z Technické školy Oladi z Maďarska.

Vzhledem k tomu, že každá škola měla v soutěži vždy dva zástupce, stala se po celkovém součtu bodů nejúspěšnější školou VOŠZ a SŠZ z Ústí nad Labem. Vítězové obdrželi od zástupců podporovatelů hodnotné ceny. Ocenění dorazila soutěžícím předat také starostka centrálního ústeckého městského obvodu Hana Štrymplová.

Ředitelka školy Miroslava Zoubková, radní Jindra Zalabáková a Zdenka Vachková
Ředitelka VOŠZ a SZZ v Ústí nad Labem Miroslava Zoubková, radní Ústeckého kraje Jindra Zalabáková a předsedkyně výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Zdenka Vachková

Vítězky disciplíny modelovací techniky
Vítězky disciplíny modelovací techniky 

Vítězky kresebné disciplíny
Vítězky kresebné disciplíny

Společná fotografie zúčastněných soutěžících
Společná fotografie zúčastněných soutěžících

 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 9.6.2022 / 9.6.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém