Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

V Ústí se jednalo o vysokorychlostní železnici

 
01
V Ústí nad Labem proběhla prezentace aktuálního stavu příprav vysokorychlostních tratí v ČR, konkrétně úseku Drážďany – Praha. Zájemci o výstavbu, zástupci dotčených měst a úřadů měli možnost se seznámit se stavem rozpracovanosti tohoto projektu, který by měl nejen navýšit přepravní kapacity, ale především výrazně zrychlit cestování po železnici jak mezi Prahou a Ústím nad Labem, tak mezi Ústím a Drážďany.
Tisková zpráva z 3. června 2019
 

 
 

„O navýšení kapacity je poptávka především ze strany nákladních dopravců, ale zkrácení času na cestu z Ústí do Prahy na cca 25 minut ocení hlavně všichni obyvatelé tohoto regionu. Pak nebudou muset odcházet za prací do Prahy a shánět tam drahé bydlení,“ řekl ředitel Odboru strategie SŽDC Radek Čech.

 

„Ústí je pro nás prioritní dopravní uzel, ale rád bych viděl také dobudování této trati směrem na Most a Chomutov, aby byl celý region lehce dostupný a provázaný s centry kvalitní a rychlou dopravou,“ zmínil náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek.

 

Plánovaná síť vysokorychlostní železnice v České republice by měla propojit Německo přes Ústí nad Labem s Prahou a dále s Brnem a Ostravou při pokračování do Rakouska a Polska. Spojení Drážďany – Praha se momentálně nachází ve stadiu dokončování Studie proveditelnosti. Úsek mezi Prahou a Litoměřicemi by mohl nabídnout výrazné zkrácení cesty již okolo roku 2030. V dalších úsecích by měly vzniknout dva nové tunely. Celkové dokončení trati a zprovoznění kompletního systému je odhadováno na rok 2050.

1
Náměstek Jaroslav Komínek s ředitelem Odboru strategie Radkem Čechem

2

3
O závěry jednání byl mezi novináři velký zájem.

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 3.6.2019 / 3.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém