Orientační nabídka


 

Varnsdorfská vyšší odborná škola oficiálně zahájila výuku nového studijního oboru „Diplomovaná všeobecná sestra“

mini
Ve čtvrtek 3. září 2020 oficiálně zahájila varnsdorfská vyšší odborná škola studium nového vzdělávacího programu „Diplomovaná všeobecná sestra“. Tento vzdělávací program se bude vyučovat ve spolupráci s rumburskou střední zdravotnickou školou, kde bude probíhat výuka odborných předmětů.
Tisková zpráva ze dne 4. září 2020
 

 
 

Slavnostního zahájení se mimo jiné zúčastnili i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro oblast školství, mládež a sport Petr Šmíd. Hejtman zdůraznil, že otevření tohoto studijního oboru je pro oblast Šluknovského výběžku velmi důležité, a to zejména ve vztahu k Lužické nemocnici v Rumburku.

„Ústecký kraj nedávno koupil Lužickou nemocnici s poliklinikou v Rumburku a chce do ní postupně vracet zdravotní péči na úroveň, kdy zde fungovaly čtyři primariáty, tedy před rok 2017. Aby nemocnice mohla dobře fungovat, je zapotřebí nejen peněz na zajištění materiálního vybavení, ale také zajištění personálního obsazení, ve kterém hraje klíčovou roli střední zdravotnický personál. Jsem velmi rád, že škola ve Varnsdorfu spolupracuje se střední školou v Rumburku a zdravotní personál se může v tomto regionu vzdělávat,“ sdělil hejtman Bubeníček a podotknul, že kraj chce v průběhu dalších pěti let investovat do této nemocnice zhruba pět set milionů korun.

Náměstek hejtmana Petr Šmíd uvedl, že Ústecký kraj v tomto volebním období investoval do školských zařízení v okrese Děčín bezmála šest set milionů korun a dodal: „Vzdělání je velmi důležité a jsem rád, že mohu podpořit podmínky pro výuku právě v našem regionu. Mám tím mimo jiné na mysli výstavbu středoškolského kampusu ve Varnsdorfu, který by se měl stát jedním z center vzdělávání ve Šluknovském výběžku. Pevně věřím, že budoucí krajští zastupitelé podpoří takto významný projekt, který je pro zachování chodu školy nesmírně důležitý a že nezůstane jenom na papíře“.

ZDROJ: Marie Kucerová, PR koordinátor VOŠ, SPŠ a SOŠ, Varnsdorf

1
Zleva: ředitel VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf Petr Kotulič, náměstek hejtmana Petr Šmíd a hejtman Oldřich Bubeníček

2
Ředitel školy (vpravo) představuje hejtmanovi Ústeckého kraje projekt výstavby středoškolského kampusu 

3
Náměstek hejtmana Petr Šmíd se studentkami školy

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 4.9.2020 / 4.9.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém