Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ve Štětí se po rekonstrukci otevře most přes řeku Labe a obnoví se běžné fungování veřejné dopravy

 
foto
Ve středu 1. července se po roce a čtvrt uzavírky opět otevře most přes řeku Labe ve Štětí na silnici III/26119. Most byl uzavřen od dubna loňského roku kvůli rekonstrukci cílené na zlepšení stavebně-technického stavu mostu, prodloužení jeho životnosti, zesílení nosné konstrukce pro přejezd těžkých vozidel společně s vlakovými soupravami na vlečce a zlepšení podmínek pro pěší a cyklisty. Oprava vyšla téměř na 212 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 29. června 2020
 

 
 

Spolu s otevřením mostu se vrátí do normálních kolejí i veřejná hromadná doprava, kterou na Štětsku a Roudnicku zajišťuje Doprava Ústeckého kraje (DÚK). K 30. červnu bude ukončen provoz dočasného mimořádného přívozu DÚK přes řeku Labe mezi Štětím a Hněvicemi (lodní linky 903) a následující den již začnou zelené linkové autobusy DÚK jezdit ve standardním jízdním řádu po pravidelných trasách. Na některých relacích se tak znovu zkrátí cestovní doba podobně, jako před uzavírkou. Pro cestující se navíc od 1. července v autobusové dopravě chystá i řada novinek a úprav. „Hledali jsme možnosti zlepšení cestování veřejnou dopravou a využívání integrace. Jednou z nich je lepší propojení autobusové a železniční dopravy v dané oblasti. Od července proto zavádíme novou autobusovou linku číslo 639 pro lepší spojení města Štětí se železničními stanicemi Hněvice a Štětí,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Na území města Štětí budou dále upraveny trasy vybraných autobusových linek a to zejména v souvislosti s probíhajícími úpravami dopravní infrastruktury - novým sjezdem z mostu či plánovanými autobusovými zálivy v ulici Cihelná, které nahradí autobusové nádraží. U autobusů linky 635 dojde k několikaminutovým posunům většiny spojů v pracovní dny pro zlepšení návazností na vlak linky R20 Děčín-Praha v železniční stanici Hněvice. Linku 635 dočasně ovlivní také uzavírka Údolní ulice v Úštěku – po dobu uzavírky pojede autobus podle výlukového jízdního řádu. Linka 681 do Vědomic bude posílena novými spoji v odpoledních hodinách. Na autobusové lince 672 bude v pracovních dnech doplněn pár ranních spojů do místní části Podlusky, který zajistí i ranní školní spojení ze Záluží do Štětí. Na lince 685 ve školních dnech přibydou dva spoje mezi Budyní nad Ohří a Dušníky. Místo linky 634 bude nově ranní spoj z Počeplic do zastávky „Štětí,záv.“ zajišťovat linka PID 369. Na ostatních autobusových linkách DÚK v oblasti (625, 626, 633) dojde jen k mírným úpravám odjezdů u některých spojů, a to maximálně o 5 minut.

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 29.6.2020 / 29.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém