Orientační nabídka


International


Hledat
 

Vědecká ilustrace a fotografie - výstava

krasensky
MOST
Autorská výstava Pavla Krásenského, který se již více než 20 let aktivně věnuje vědecké ilustraci a fotografii. Jeho ilustrace a fotografie se objevují v řadě českých, ale i zahraničních časopisů a knih.

Výstava potrvá od 20. 9. - 31. 1. 2020.
Jedná se o autorskou výstavu Pavla Krásenského, který se již od 20 let aktivně věnuje vědecké ilustraci a fotografii. Jeho ilustrace a fotografie se objevují v řadě českých, ale i zahraničních časopisů nebo knih. Věnuje se především perokresbě a tzv. skládané makro fotografii, které mají v entomologii dlouholetou tradici.

Žádná vědecká, ani vědecko-populární publikace se neobejde bez kvalitního obrazového materiálu. V entomologii to platí doslova. A právě pro tyto účely jsou využívány vědecké ilustrace a fotografie, které velmi přesně popisují určitý živočišný, případně rostlinný druh. Zachycují jeho skutečné znaky, rozměry, rozmístění chloupků, nebo dokonce tvar a struktury pohlavních orgánů.

Výstava bude rozdělena do dvou částí a to část vědecké ilustrace a vědecká fotografie. V části s ilustracemi budou představeny jak skici, tak finální ilustrace. Především skicám bude věnována velká část výstavy, neb jsou důležitým základem pro kvalitní a především přesnou vědeckou ilustraci. Některé ilustrace budou doplněny i hmyzím druhem, který posloužil jako předloha. V části s vědeckými fotografiemi budou jak samotné vědecké fotografie, tak fotografovaný hmyz. Bude také vysvětlen postup, jakým způsobem vědecká fotografie vzniká, jaké jsou k tomu potřeba pomůcky a co musí autor udělat před tím, než se fotografie objeví v nějaké publikaci.

Celá výstava bude doplněna vědeckými publikacemi a dalšími tištěnými materiály, ve kterých se kresby a ilustrace autora objevily. Bude krátce zmíněn i postup vzniku ilustrované kresby, včetně pomůcek a triků, které pomáhají autorovi dosáhnout co nejlepších a nejpřesnějších výsledků.

Výstava bude adjustována jak do klip rámů (skici, výsledné kresby, fotografie), tak vitrín, kde budou k vidění publikace, preparovaný hmyz a pomůcky pro ilustrování (pera, milimetrové papíry, držáky na uchycení hmyzu apod.).
 

Odkazy

  • Plakát [PDF, 551 kB] (19.9.2019)

 
Kdy:
20.9.2019 12:00 - 31.1.2020 18:00
Kde:
Oblastní muzeum a galerie v Mostě
ul. Československé armády 1360
434 01 Most
Pořadatel akce:
Oblastní muzeum a galerie v Mostě
ul. Československé armády 1360
434 01 Most

Typ akce:
  • Kulturní akce
Zodpovídá: Bc. Jitka Klímová
Vytvořeno / změněno: 19.9.2019 / 19.9.2019
 
 

Výpis akcí dle názvu


Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies