Orientační nabídka


 

Vedení kraje jednalo o mzdách řidičů

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Stávka
Vedení Ústeckého kraje projednalo na svém pondělním jednání aktuální stav v řešení situace způsobené změnou vládních nařízení v mzdovém ohodnocení řidičů autobusů.
Tisková zpráva ze dne 16. ledna 2017
 

 
 

Již v minulém týdnu na jednání s odboráři a zástupci zaměstnanců dopravců náměstek hejtmana Jaroslav Komínek uvedl, že kraj udělá vše pro to, aby řidiči dostali to, co jim bylo slíbeno. Stávka dopravců proto není nyní na místě.

Kraj již v uplynulých dnech jednal s premiérem Sobotkou či s místopředsedou poslanecké sněmovny Filipem. „Všichni nám přislíbili, že nám maximálně pomohou,“ dodal náměstek.

Ústecký kraj odeslal k prověření dalšího postupu úpravy platných smluv žádost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V úterý se s předsedou vlády setká spolu s dalšími hejtmany také Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Ve středu 18. ledna proběhne jednání zástupců Ústeckého kraje s poradci premiéra.

Kraj se také rezolutně ohrazuje proti pátečním výrokům ministryně Šlechtové při její návštěvě u jednoho z dopravců v Ústeckém kraji. Místo toho, aby jednala o problému přímo se zástupci kraje, navštívila v Teplicích dopravce a setkala se s jejich vedením i řidiči, aby přitom tvrdila, jak mohou kraje nastalou situaci vyřešit samy, když stát jim na to dal podle paní ministryně jasnou metodiku. Toto její vyjádření se rozchází s oficiálním vyjádřením Ministerstva pro místní rozvoj ČR a zvláště v této vypjaté atmosféře nepřispívá ke konstruktivnímu řešení situace, které všichni hledáme.

Dopravci byli Ústeckým krajem vyzváni k doplnění podkladů, na základě kterých bude možné vypočítat objem finančních prostředků, které musí po změně vládních nařízení vyplácet svým řidičům.

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 16.1.2017 / 16.1.2017 | Zveřejnit od-do: 16.1.2017-15.2.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies