Orientační nabídka


 

Vedení kraje na škole zaujala nejen vůně dřeva a tesařské dílny

Štefl Čelakovského škola
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v doprovodu Jindry Zalabákové, radní pro oblast školství a Tomáše Riegra, radního pro oblast investic navštívil Střední průmyslovou školu stavební a Střední odbornou školu stavební a technickou v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 27. ledna 2021
 

 
 

Ředitel školy Vítězslav Štefl seznámil návštěvu s celkovým statutem této vzdělávací instituce, která v řadě skutečností včetně ukázkové spolupráce se zaměstnavatelskou sférou v čele s firmami Metrostav, Mafell, Kolbenschmidt, Mercedes, Jacer a dalšími vykazuje výjimečné možnosti pro své žáky a celý vzdělávací proces.

Úzké zařazení této páteřní školy Ústeckého kraje vzhledem k potřebám trhu práce, vysoká aktualizace směrem ke vzdělávací politice a závěrům relevantních dokumentů včetně Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoji vzdělávací soustavy v Ústeckém kraji, nejmodernější vybavení od IT možností přes CNC technologie po možnosti vlastního osobního rozvoje garantuje pro absolventy učebních i maturitních oborů ty nejlepší možné podmínky při vstupu do profesního života.

„Je vidět to správné a potřebné propojení mezi teorií a praxí. Škola bez podpory budoucích zaměstnavatelů nemůže fungovat. Je potřeba reagovat na nové technologie, materiály, strojní vybavení. Jestliže kraj zajistí kvalitní zázemí, podpoří profesionální tým pedagogických pracovníků a vznikne dobrá spolupráce s firmami, to je ta správná cesta. A já věřím, že právě v této škole se to daří,“ uvedla radní Jindra Zalabáková.

Po celkové prezentaci instituce si návštěva z kraje prohlédla jednotlivá pracoviště, od nejnovějšího zateplení budovy školy ve středisku výuky Čelakovského, kde se vyučují stavební obory přes učebny odborného výcviku v dalších odloučených pracovištích po areál střediska výuky U Panského dvora, kde jsou obory technického zaměření a maturitní obory.

„Vysoce si vážíme zájmu vedení Ústeckého kraje o naši školu, jejíž činnost jednoznačně reflektuje potřeby současné společnosti a stále sílící zájem zaměstnavatelů o naše absolventy," zhodnotil návštěvu ředitel školy. „Zároveň máme radost i z toho, že se stále rozvíjí naše spolupráce se zřizovatelem a že společně dokážeme pro naše žáky připravit to nejpodnětnější prostředí."

02
Zleva: ředitel školy Vítězslav Štefl, hejtman Jan Schiller, radní pro školství Jindra Zalabáková a radní pro investice Tomáš Rieger

03
Škola disponuje v dílnách vlastním odsáváním

 

04
V těchto útulných dílnách se žáci učí na tesaře

 

05
I takovéto skvosty žáci umí

 

06
Radní pro školství Jindra Zalabáková obdivovala výtvory

 

07
Hejtman při návštěvě učeben pro instalatéry

 

 

08
Ředitel školy Vítězslav Štefl

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 27.1.2021 / 27.1.2021 | Zveřejnit od: 27.1.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém