Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vedení kraje se sešlo s novým generálním ředitelem těžebních společností Sev.en Energy

 
rekultivace
Na společném jednání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a náměstkem hejtmana Martinem Klikou deklaroval Petr Lenc, nový generální ředitel těžebních společností Sev.en Energy, zájem skupiny dál podporovat Ústecký kraj, jednotlivá města a obce a do budoucnosti rozvíjet své aktivity s největší odpovědností k regionu, kde působí a kde žije většina jejích zaměstnanců.
Tisková zpráva ze dne 14. února 2020
 

 
 

Petr Lenc představil vedení kraje také záměry skupiny Sev.en Energy v oblasti rekultivací krajiny po ukončení těžby hnědého uhlí. Společně se shodli, že velkou příležitostí je zejména potenciál možného využití budoucích jezer, která mají vzniknout také na místě současných povrchových lomů Vršany a ČSA. Diskutovalo se rovněž o řešení některých konkrétních dílčích rekultivačních projektů, které těžební společnosti plánují v koordinaci s krajem. Hlavním tématem pak bylo udržení vody v krajině, resocializace a revitalizace území dotčeného těžbou uhlí.

Účastníci schůzky potvrdili také oboustranný zájem o pokračování vzájemného partnerství a podpory aktivit kraje především v oblasti vzdělávání, ekologie, zdravotnictví, sportu i sociální oblasti. Obě strany vnímají vzájemnou spolupráci jako příležitost, jak proměnit strukturálně postižené severní Čechy v krajinu budoucnosti, která přinese nové možnosti a pracovní i společenské uplatnění lidem z regionu i celé republiky.

rekultivace
Jezero Most - příklad úspěšné rekultivace v krajině

 

rekultivace
Rekultivace bez vodní plochy

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.2.2020 / 14.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém