Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vedení Terezína jednalo s hejtmanem o budoucnosti města

 
foto
Hejtman Oldřich Bubeníček a krajský radní a člen správní rady sdružení Terezín – město změny Miroslav Andrt se sešli se starostou města Terezín Reném Tomáškem, místostarostou Martinem Palou a vedoucím odboru rozvoje Róbertem Czetmayerem. Tématem jednání byla budoucnost zrekonstruovaných historických objektů ve městě Terezín.
Tisková zpráva ze dne 30. srpna 2019
 

 
 


Město Terezín představuje unikátní historické vojenské pevnostní město. V letech 2010 – 2015 bylo v rámci projektu oživení historických památek v pevnostním městě Terezín kompletně zrekonstruováno pět objektů. Projekt byl financován z IROPu ve výši 500 milionů korun. Obnova se týkala budovy Retranchementu 5, Kavalíru 2, Dělostřeleckých kasáren, okolí Litoměřické brány a budovy Jízdárny. Příjemcem dotace bylo zájmové sdružení právnických osob Terezín – město změny, které bylo ve spolupráci s Ústeckým krajem založeno v roce 2009. Sdružení aktivně hledá cesty ke zvýšení atraktivity města Terezín a zvýšení jeho návštěvnosti. V roce 2020 končí udržitelnost projektu a s ním i sdružení.

„Význam pevnostního města Terezín, které má bohatou a jedinečnou historii, bez pochyby překračuje hranice Ústeckého kraje i republiky, proto je důležité se o tyto památky postarat,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček.  Vedení Terezína a Ústeckého kraje jedná a budoucnosti zrekonstruovaných objektů. Ve hře je i varianta převést objekty na Ústecký kraj, který by je spravoval v rámci příspěvkové organizace. Zatím není konkrétně stanoveno směřování aktivit kraje v dané lokalitě. Je však zcela zřejmé, že bez zapojení státu a kraje nebude město Terezín schopno údržby vlastního majetku, natož dalšího rozvoje města. S ohledem na nadregionální význam Terezína je aktivní zapojení státu nezbytné. Jednání o budoucnosti budou ještě nadále probíhat jak na regionální, tak státní úrovni.

foto

foo
Jednání se starostou města Terezín Reném Tomáškem, místostarostou Martinem Palou a vedoucím odboru rozvoje Róbertem Czetmayerem.

foto

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 30.8.2019 / 30.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém