Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Obnova

 

Vedení Ústeckého kraje deklaruje jasný zájem o budoucnost a úspěšný rozvoj Lužické nemocnice a polikliniky v Rumburku

 
Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Krajská delegace v zastoupení většiny členů Rady Ústeckého kraje zavítala v úterý do Rumburku, kde si prohlédla tři budovy, které jsou součástí Lužické nemocnice a polikliniky. Po prohlídce budovy polikliniky, hlavní budovy nemocnice a budovy areálu v Podhájí se představitelé kraje sešli se zaměstnanci organizace, kterým prezentovali své vize o budoucích investicích do komplexu budov i o dalším rozvoji celé organizace.
Tisková zpráva ze dne 13. srpna 2020
 

 
 


„Šluknovský výběžek, který má zhruba 55 tisíc obyvatel a v turistické sezóně ještě o 20 tisíc více, nemocnici potřebuje, to jsme říkali celou dobu. Byla to otázka nějaké dohody všech stran. Jsem rád, že se Ústeckému kraji nakonec podařilo po peripetiích nemocnici koupit a dnes pro ni začíná další etapa. Musejí se provést rozsáhlé rekonstrukce a zajistit personál, aby to byla plnohodnotná nemocnice se vším všudy,“ prohlásil při besedě se zaměstnanci hejtman Oldřich Bubeníček.

Besedy se zaměstnanci se zúčastnili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstci hejtmana Martin Klika, Stanislav Rybák, Petr Šmíd, Zdeněk Matouš, Jaroslav Komínek, dále radní Ústeckého kraje Ladislav Drlý a členka Zastupitelstva Ústeckého kraje Tereza Hyťhová. V úvodní prezentaci informovalo vedení kraje zaměstnance o prvotních plánovaných investičních záměrech ve výši 600 až 700 milionů korun v přibližně pětiletém horizontu. V následné diskusi ujistilo vedení kraje zaměstnance, že má eminentní zájem na zachování dostupné zdravotní péče, úspěšném rozvoji nemocnice a posílení personálního stavu. Většina z přítomných zaměstnanců deklarovala zájem v nemocnici zůstat a dále pracovat v krajské příspěvkové organizaci.

Ladislav Drlý, člen Rady Ústeckého kraje, zdůraznil roli jednání se správkyní konkurzní podstaty a důležitost podpory ze strany věřitelského výboru, kterou Ústecký kraj má: „Před tím, než jsme se stali vlastníkem nemovitých věcí, jednali jsme se správkyní konkurzní podstaty, předem si prohlédli, o jaké prostory jde, a dnes jsme představili první vizi zaměstnancům nemocnice, protože bez nich to nepůjde.“

„V tuto chvíli jsme nemocnici koupili, přebíráme majetek, do konce roku bychom byli rádi, aby přešli zaměstnanci organizace k 1. lednu 2021 pod naší krajskou příspěvkovou organizaci. Současně můžeme začít investovat do vybavení a do objektů,“ shrnul celý postup 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Ústecký kraj předpokládá převzetí veškerého personálu a smluv personálního charakteru k 1. lednu 2021. Nemocnice se stane příspěvkovou organizací Ústeckého kraje v rámci Krajské majetkové, p. o. Příspěvkové organizace jsou přímo napojeny na rozpočet zřizovatele, proto bude realizace investičních akcí do rekonstrukcí budov a zařízení jednodušší.

Zastupitelstvo Ústeckého kraje rozhodlo v dubnu tohoto roku o nabytí nemovitých a movitých věcí od správkyně konkurzní podstaty a o zajištění poskytování nemocničních zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku. Smlouva o nabytí věcí byla podepsána v červnu. Zároveň bylo se správkyní konkurzní podstaty dohodnuto, že jako držitelka oprávnění k poskytování zdravotních služeb v Lužické nemocnici zajistí provoz nemocnice do 31. prosince 2020. Celý postup byl schválen věřitelským výborem.

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Delegace Ústeckého kraje začala prohlídku v budově polikliniky v centru města

 

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Budova polikliniky

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Hlavní budova nemocnice

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Prohlídka jednotlivých sálů a místností v hlavní budově nemocnice

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Uprostřed náměstci hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika (vpravo) a Zdeněk Matouš (vlevo)

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
V další budově nemocnice v areálu v Podhájí se nachází mimo jiné i jídelna pro zaměstnance

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček hovoří k zaměstnancům nemocnice

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Člen Rady Ústeckého kraje Ladislav Drlý prezentuje zaměstnancům první vize ohledně investic

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Na otázku z pléna odpovídá Martin Klika, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje

Lužická nemocnice a poliklinika Rumburk
Stanislav Rybák, náměstek hejtmana Ústeckého kraje (vpravo) byl potěšený deklarovaným zájmem ze strany zaměstnanců v nemocnici nadále pracovat i po převzetí organizace Ústeckým krajem 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 13.8.2020 / 13.8.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém