Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Vedení Ústeckého kraje dnes jednalo pomocí videokonference s městy a obcemi, ostatními kraji i zástupci ministerstev vnitra a kultury

 
20 let
Hejtman Oldřich Bubeníček a 1. náměstek hejtmana Martin Klika dnes absolvovali „maraton“ videokonferencí, během kterých diskutovali a hodnotili aktuální situaci v regionu, i celé republice, v souvislosti s realizovanými opatřeními v rámci šíření nákazy koronavirem.
Tisková zpráva ze dne 15. dubna 2020
 

 
 

„Maraton“ videokonferencí odstartoval dopoledním jednáním stálé pracovní skupiny krajského úřadu, která se pravidelně schází každý den, aby vyhodnotila distribuci osobních ochranných pomůcek a situaci v krajských příspěvkových organizacích. Pracovní skupinu vede hejtman Ústeckého kraje ve spolupráci s 1. náměstkem hejtmana. Jejími členy jsou převážně vedoucí odborů krajského úřadu, kteří řídí distribuci osobních ochranných pomůcek koncovým odběratelům a jejich centrální příjem a skladování.

Těsně po poledni proběhla videokonference s vedením všech obcí s rozšířenou působností, kterých je na území kraje celkem šestnáct. S vedením jednotlivých měst a obcí diskutovali také zástupci krajského krizového řízení a vedoucí odboru sociálních věcí a odboru kancelář hejtmana. Videokonference byla rozdělena po půlhodinách na tři geograficky rozdělené části našeho regionu – severovýchod, střed a jihozápad.

V odpoledních hodinách pak proběhla pravidelná videokonference všech hejtmanů s představiteli vlády. Videokonference se pravidelně účastní zástupci Ministerstva vnitra, včetně ministra Jana Hamáčka. Dnešní diskuse se zúčastnil rovněž ministr kultury Lubomír Zaorálek, který s hejtmany diskutoval problematiku podpory a postupné obnovy kulturní oblasti na regionální úrovni.

Vedení Ústeckého kraje formou videokonferencí pravidelně jedná každý týden a kromě pravidelných jednání na úrovni hejtmanů se zástupci vlády se dnes domluvilo rovněž na pravidelné komunikaci s vedením měst a obcí na úrovni obcí s rozšířenou působností, a to jedenkrát týdně.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.4.2020 / 15.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém