Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Veletrh komunitárních programů již pošesté na krajském úřadě

 
001
Více než osmdesát zájemců přilákal na Krajský úřad Ústeckého kraje 6. ročník Veletrhu komunitárních programů, který se tradičně zabýval zpracováním projektů a jejich předkládáním s cílem získat peníze z Evropské unie. Odborný seminář zahájila zástupkyně ředitele pro výkon přenesené působnosti Monika Zeman.
Tisková zpráva z 31. října 2012
 

 
 

„Věřím, že pro vás bude dnešní veletrh nejen jedinečným zdrojem potřebných informací, ale také inspirací, která vám pomůže změnit vaše plány ve skutečnost. Nebojte se představit své nápady a být kreativní,“ řekla Monika Zeman.

 

Veletrhu se zúčastnili zástupci měst, neziskových organizací, občanských sdružení, škol a institucí z Ústeckého kraje. Hlavním účelem veletrhu je poradit s financováním mezinárodních projektů z fondů EU a předat si zkušenosti s čerpáním evropských peněz.

 

Komunitární programy jsou nástrojem Evropské unie, který má sloužit k prohlubování spolupráce a řešení společných problémů členských i kandidátských zemí EU. Tyto programy jsou vždy víceleté a jsou financovány přímo z rozpočtu EU. Vedle více známých regionálních a tematicky zaměřených operačních programů tak představují další z možností, jak získat finanční prostředky na aktivity v oblastech jako například vzdělání, výzkum a technologický vývoj, podnikání, životní prostředí, rozvoj dopravní a energetické infrastruktury, kultura, informační společnost, ochrana spotřebitele, zdravotnictví a sociální věci a mnohé další.

 

Veletrh opět představil možnosti získání finančních zdrojů na projektové záměry, nabídl kontakty na odborníky, na které se v této oblasti mohou zájemci obracet, a poradil na konkrétních příkladech, jak postupovat při přípravě a realizaci mezinárodních projektů financovaných z komunitárních programů. Jako každým rokem také letos veletrh zahrnul řadu přednášek na různá témata, například kulturu, mládež v akci, program celoživotního učení, podnikání a inovace a mnoho dalších.

 

Na akci se kromě Ústeckého kraje podílely Eurocentrum Ústí nad Labem, Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje, Europe direct Most, Asistenční centrum a.s. Most a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

01
Veletrh zahájila zástupkyně ředitele krajského úřadu Monika Zeman (vlevo),

vedle ní sedí Eva Bartůňková z Eurocentra Ústí nad Labem.

01
Veletrh si nenechalo ujít více než osmdesát zájemců.

01
První přednášky se ujal František Jochman, předseda Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje.

Po něm se slova ujala Kateřina Hamplová z Úřadu vlády ČR.

01
Zástupkyně Ústeckého kraje v Bruselu Markéta Pokorná se podílela na organizaci celého veletrhu (zcela vlevo).

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 31.10.2012 / 31.10.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém